Joga Twarzy – 3 Ćwiczenia na Pozbycie się Zmarszczek Wokół Ust

Pokaże Ci teraz zestaw 3 ćwiczeń na pozbycie się zmarszczek wokół ust. Jeżeli wiesz, że jest to cześć ciała nad którą chcesz pracować dodaj ten zestaw do swojej codziennej praktyki i staraj się poświęcić tej przestrzeni swojego ciała nie mniej niż 2-3 minuty dziennie

1. Zaczniemy od ćwiczenia rozgrzewającego usta. Przyłóż dolną wargę do górnej i mocno zaciśnij. Postaraj się tak nałożyć wargi na siebie aby nie było widać czerwieni wargowej. Utrzymaj pracę mięśni przez 10 sekund. Rozluźnij. Obliż usta. Powtórz to ćwiczenie w swojej praktyce jeszcze 2 razy.

Joga Twarzy Ćwiczenia na zmarszczki wokół ust

2. Ściągnij ustaw w dziób, wyciągnij usta mocno do przodu tak jakbyś chciała pocałować kogoś daleko przed sobą i zostać w tym napięciu mięśni przez 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 3 razy. Do tego ćwiczenia dodamy dodatkowy opór. Połóż palec wskazujący i środkowy dowolnej dłoni na ustach. Znowu złóż ustaw w dziób i pociągnij usta do przodu. Staraj się napierać ustami na palce a palcami na usta. Zostań w tej pozycji 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 3 razy w swojej codziennej praktyce.

Joga Twarzy Ćwiczenia na zmarszczki wokół ust

3. Delikatnie rozchyl usta i postaraj się wykonać taki ruch jakbyś chciała sięgnąć ustami do przodu, mocno i daleko. Zostać w tej pozycji 10 sekund. Rozluźnij. Powtórz to ćwiczenie 3 razy w swojej codziennej praktyce.

Joga Twarzy Ćwiczenia na zmarszczki wokół ust

 

 

 O autorze

Ulla Wilczyńska-Kalak
Przygodę z jogą rozpoczęła w 2004 roku podczas studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Kontynuowała w Australii, gdzie poznała wielu wyjątkowych australijskich i amerykańskich nauczycieli. Pod ich okiem doskonaliła swoje umiejętności i współpracowała jako asystent jogi.

Po powrocie do Polski, założyła w Poznaniu studio Namaste Yoga, gdzie wraz z innymi instruktorami uczy różnych stylów jogi. Razem z Portal Yogi stworzyła kurs video z jogą twarzy, power yogi i vinyasa jogi.

Inne artykuły tego autora