Portal Yogi

Czy Możesz Zacząć Ćwiczyć Jogę Bez Wychodzenia z Domu?

Absolutnie TAK. Wiele błędów popełnianych podczas praktyki- skutkujących zazwyczaj bólem pleców oraz brakiem rezultatów- wynika z nieprawidłowego wykonywania pozycji. Oczywiście, entuzjazm i naturalne predyspozycje odgrywają ogromną rolę- jak w każdej dziedzinie życia. Jednak bez ugruntowanej wiedzy i doświadczenia, możemy nie tylko zmarnować swój potencjał, lecz po prostu zrobić sobie krzywdę.
joga w domu

Aby uzyskać takie same efekty ćwicząc w domu jak uczęszczając na zajęcia grupowe wystarczy trzymać się
4 prostych kroków:

1. Przygotuj się do ćwiczeń

Ważne jest, abyś wiedział czego się spodziewać w trakcie ćwiczeń, jak prawidłowo się ubrać, jakie pomoce przygotować i na co zwracać uwagę. Dobrze jest na początek nauczyć się prawidłowego, kontrolowanego oddechu używanego w jodze oraz opanować kilka podstawowych pozycji. Gorąco polecamy te wchodzące w skład sekwencji Powitanie Słońca, gdyż wykorzystywane są niemal w każdej innej sekwencji jogi.

2. Opanuj poszczególne pozycje z sekwencji

Na początku Twojej przygody z jogą pośpiech nie jest wskazany. Zanim przejdziesz do wykonywania sekwencji w szybszym, zalecanym przez instruktorów tempie, poświęć trochę czasu na opanowanie każdej z pozycji z osobna. Warto więc wybrać kurs zawierający szczegółową demonstrację każdej asany. W ten sposób ograniczysz ryzyko zrobienia sobie krzywdy do minimum.

3. Ćwicz regularnie, co najmniej 3 razy w tygodniu

Minimum wysiłku jaki musisz włożyć żeby praktyka jogi zaczęła przynosić rezultaty to 15 minut dziennie, 3 razy w tygodniu. Ale nie jest tajemnicą, że im częściej ćwiczysz tym lepiej Ci wychodzą pozycję , więcej przyjemności sprawia praktyka i lepiej się czujesz- psychicznie i fizycznie.

4. Nie poddawaj się!

Sukces w każdej dziedzinie zależy od wytrwałości i motywacji. Nie poddawaj się zbyt szybko- początki zawsze są trudne.

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.