Portal Yogi

Dlaczego Powinnaś Umówić się z Joginem

Zainspirowana ostatnio przeczytanym artykułem „Dlaczego warto umówić się z dziewczyną, która czyta książki”, zaczęłam zastanawiać się jak to jest z joginami. Owocem tego jest ten post, trochę z przymrużeniem oka, ale też trochę na poważnie 🙂 Skoro zbadano pozytywny wpływ czytania książek na rozwój osobowości, to dlaczego nie podobnie postrzegać praktyki jogi? Panie- same oceńcie!

1. Jogini są elastyczni!
I oczywiście nie mam tutaj na myśli tylko tej elastyczności na macie, ale to właśnie ona często przekłada się na otwartość umysłu. Jogini są elastyczni nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Prawdą jest, że w kwestii żywienia jogini bywają trochę ograniczeni, dlatego zastanów się gdzie pójść na randkę, by Twój towarzysz nie musiał cierpieć jedzeniowych katuszy.
2. Jogini są zrównoważeni i spokojni
Nie mówię, że jogini nie mają w swoim życiu momentów stresujących… im także zdarza się wpaść w panikę. Ale jest coś, co może Cie przekonać. Dzięki praktyce jogi i medytacji, jogini dysponują świetnymi narzędziami, by kontrolować te niedobre i niszczące emocje. Poprzez techniki medytacyjne potrafią zachować spokój w nawet najbardziej stresujących sytuacjach. Ci wytrawni są w stanie medytować nawet pośród zgiełku miasta! A dzięki zasadzie ahmisa (czyli niekrzywdzeniu) w połączeniu z empatią w stosunku do innych, jogini maja mniejsze skłonności do generowania niepotrzebnych dramatów w życiu i na co dzień.
3. Jogini i ich zdrowy tryb życia
Czasami potrzebny jest solidny kop motywujący, by zacząć realizować to co sobie postanowiliśmy. Bycie z kimś, kto daje pozytywne zachęty do np. lepszego odżywiania się, pomaga nam ukierunkować się na zdrowy styl życia. Poza tym jeśli mamy obok siebie taką osobę, to nie jesteśmy osamotnieni w naszych poszukiwaniach. Czy nie przyjemnie jest ugotować coś zdrowego razem i później to wspólnie zjeść? Ćwiczenie jogi po jakimś czasie wymusza zmianę żywienia i nie chodzi tu o ideologię. Naprawdę ciężko jest ćwiczyć kiedy nafaszerowaliśmy się ciężkostrawnym obiadem; ciało samo zaczyna nami kierować i podpowiadać lżejsze i zdrowsze opcje. A jeszcze lepiej jak podpowie je nam przystojny jogin 🙂
4.Joginom nie imponuje blichtr
Jogini, zwłaszcza ci, którzy wgłębili się w filozofie jogi, nie gonią za materialnymi rzeczami. Jogin może dużo zarabiać, ale na pewno nie będzie to sensem jego życia. Jogini nie oceniają Cie prze pryzmat twoich porażek i niepowodzeń, ale doceniają to, jak się z nich podnosisz.
Drogie Panie, jeśli więc macie okazję umówić się z joginem, nie oporujcie 🙂

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.