Justyna

Dlaczego Powinnaś Umówić się z Joginem

Zainspirowana ostatnio przeczytanym artykułem „Dlaczego warto umówić się z dziewczyną, która czyta książki”, zaczęłam zastanawiać się jak to jest z joginami. Owocem tego jest ten post, trochę z przymrużeniem oka, ale też trochę na poważnie 🙂 Skoro zbadano pozytywny wpływ czytania książek na rozwój osobowości, to dlaczego nie podobnie postrzegać praktyki jogi? Panie- same oceńcie!

1. Jogini są elastyczni!
I oczywiście nie mam tutaj na myśli tylko tej elastyczności na macie, ale to właśnie ona często przekłada się na otwartość umysłu. Jogini są elastyczni nie tylko fizycznie, ale i psychicznie. Prawdą jest, że w kwestii żywienia jogini bywają trochę ograniczeni, dlatego zastanów się gdzie pójść na randkę, by Twój towarzysz nie musiał cierpieć jedzeniowych katuszy.
2. Jogini są zrównoważeni i spokojni
Nie mówię, że jogini nie mają w swoim życiu momentów stresujących… im także zdarza się wpaść w panikę. Ale jest coś, co może Cie przekonać. Dzięki praktyce jogi i medytacji, jogini dysponują świetnymi narzędziami, by kontrolować te niedobre i niszczące emocje. Poprzez techniki medytacyjne potrafią zachować spokój w nawet najbardziej stresujących sytuacjach. Ci wytrawni są w stanie medytować nawet pośród zgiełku miasta! A dzięki zasadzie ahmisa (czyli niekrzywdzeniu) w połączeniu z empatią w stosunku do innych, jogini maja mniejsze skłonności do generowania niepotrzebnych dramatów w życiu i na co dzień.
3. Jogini i ich zdrowy tryb życia
Czasami potrzebny jest solidny kop motywujący, by zacząć realizować to co sobie postanowiliśmy. Bycie z kimś, kto daje pozytywne zachęty do np. lepszego odżywiania się, pomaga nam ukierunkować się na zdrowy styl życia. Poza tym jeśli mamy obok siebie taką osobę, to nie jesteśmy osamotnieni w naszych poszukiwaniach. Czy nie przyjemnie jest ugotować coś zdrowego razem i później to wspólnie zjeść? Ćwiczenie jogi po jakimś czasie wymusza zmianę żywienia i nie chodzi tu o ideologię. Naprawdę ciężko jest ćwiczyć kiedy nafaszerowaliśmy się ciężkostrawnym obiadem; ciało samo zaczyna nami kierować i podpowiadać lżejsze i zdrowsze opcje. A jeszcze lepiej jak podpowie je nam przystojny jogin 🙂
4.Joginom nie imponuje blichtr
Jogini, zwłaszcza ci, którzy wgłębili się w filozofie jogi, nie gonią za materialnymi rzeczami. Jogin może dużo zarabiać, ale na pewno nie będzie to sensem jego życia. Jogini nie oceniają Cie prze pryzmat twoich porażek i niepowodzeń, ale doceniają to, jak się z nich podnosisz.
Drogie Panie, jeśli więc macie okazję umówić się z joginem, nie oporujcie 🙂

Justyna

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.