Karolina Gaworska

Nów Księżyca w Skorpionie – śmierci się nie boi ten, kto ma odwagę żyć

Już 4 listopada o godzinie 22:15 będzie miał miejsce nów Księżyca w Skorpionie. W tej fazie przychodzi nam się zmierzyć ze śmiercią jako dopełnieniem życia. Umiera stare, aby się narodziło nowe. Co dokładnie przyniesienie nam ten czas?

Już 4 listopada o godzinie 22:15 będzie miał miejsce nów Księżyca w Skorpionie. Co za tym idzie, zarówno Słońce, jak i Księżyc będą przebywać w znaku Skorpiona a dokładniej w 12 stopniach i 40 minutach Skorpiona. W fazie Skorpiona przychodzi nam się zmierzyć ze śmiercią jako dopełnieniem życia. Nie tylko w sensie dosłownym, ale i przenośnym. Rozumianą jako głęboką transformację. Umiera stare, aby się narodziło nowe. Następuje przepoczwarzenie. Co dokładnie to dla nas oznacza?

Elektryczny nów Księżyca w Skorpionie

Elektryczność nadchodzącego nowiu Księżyca można uzasadnić bardzo ciasną opozycją nowiu do planety rewolucji i gwałtownych zmian Urana. Nerwowość i frustracja będą rosły. I nawet jeśli nie odbierasz aspektów tego nowiu u siebie w horoskopie, to możliwe, że spotkasz kogoś, kto takowe odczuwa. Wówczas wysoce możliwa jest nadmierna reaktywność. Jak łatwo się domyślić, może to być zarówno początek koniecznych zmian, ale i również okazja do bezsensownych sprzeczek i kłótni. Dlatego warto gospodarować swoimi emocjami ostrożnie i kierować swoją uwagę na to, co nam naprawdę przeszkadza.

Kula u nogi

Saturn wykonujący kwadraturę do nowiu będzie powiększał zaistniałą frustrację. Z jednej strony za sprawą Urana będziemy chcieć zmian i to natychmiast, a z drugiej Saturn będzie cały proceder spowalniał. Co więcej Saturn symbolizuje każdą cywilizację chylącą się ku upadkowi, a Uran burzącą siłę rewolucji, która pomoże tej cywilizacji upaść. Zatem w naszym otoczeniu również może się pojawić widoczny konflikt między tym, co stare, i tym, co nowe.

 

Memento mori, czyli przekaz nowiu Księżyca w Skorpionie

Pamiętaj o śmierci. Wbrew pozorom może to być niezwykle motywujące zdanie. Mianowicie, oznacza nic innego jak: ŻYJ. Bo Twoje życie toczy się teraz. Bądź szczęśliwa w tym momencie, bo ten moment to Twoje życie. I nie jest ono wieczne. Sprawy odkładane na jutro, na kiedyś mogą nigdy nie mieć okazji się zrealizować. Warto o tym pamiętać w nowiu Księżyca w Skorpionie.

Jako bardzo młoda osoba z lubością czytałam hagiografie, czyli żywota świętych. Zawsze w fazie Skorpiona wspominam historię św. Dominika Savio, który podobno zapytany w przerwie meczu, co by zrobił, gdyby się dowiedział, że za minutę umrze, miał odpowiedzieć: grałbym dalej w piłkę.

now w skorpionie header

Bardzo poruszyło mnie to zdanie. Nic nie chciał zmienić, nic nie chciał naprawiać, zrobił wszystko, co na ten czas mógł. I choć mam świadomość, że ta odpowiedź może nie być prawdziwa i autor zapewne uświęcił głównego bohatera, to sens tej opowieści jest niezwykle uniwersalny.

„Zamiast ciągle na coś czekać – zacznij żyć, właśnie dziś. Jest o wiele później, niż Ci się wydaje” – Jan Kaczkowski

Kolejny cytat, który uwielbiam i który niezwykle dobrze obrazuje naturę nowiu Księżyca w Skorpionie. Jednak nie zawsze tak było. Kiedyś budził we mnie lęk i poczucie, że się muszę spieszyć. Jednak gdy uświadomiłam sobie, że ciągle na coś czekam, zamiast zabrać się za swoje życie i kreować je podług siebie, lęk znikł. Robię tyle, ile jestem w stanie. Nie jestem jeszcze tam, gdzie marzę, by być, ale sukcesywnie w tamtym kierunku się przemieszczam. I co, gdybym wiedziała, że jutro umrę? Dokończyłabym pisać ten tekst… Zrobiłam, ile mogłam w drodze do spełnienia. A Ty co byś zrobiła?

Zmiana perspektywy w nowiu Księżyca w Skorpionie

I choć mam świadomość, że temat śmierci, zwłaszcza bliskich lub własnej, jest tematem trudnym i zwykle bolesnym, to nie zmienia faktu, że jest to stały element życia. I faza Skorpiona nam o tym przypomina. Wiatr chłoszcze nasze twarze lodowatym powiewem, na próżno staramy się rozświetlić coraz odważniej skradający się do naszych domów tajemniczy mrok. Cała przyroda obumiera, ale tylko na pozór. Ogromne porcje energii hibernują w bezlistnych kikutach drzew, aby na wiosnę móc wybuchnąć wszystkimi odcieniami zieleni. Ten stan przyrody definiuje główny cel nowiu Księżyca w Skorpionie i esencję tego znaku.

Świadomość końca egzystencji pokazuje nam wyraźnie i czasem dotkliwie, co powinno być, a co jest naszym życiowym priorytetem. Często dysonans między tymi dwoma wariantami bywa boleśnie dotkliwy. I jest on bolesny do momentu, aż różnica między tym, co jest, a co będzie, zniknie. Może to być również przydatne, gdy się czymś zamartwiamy lub snujemy katastroficzne scenariusze. Bo jeśli mam ograniczony czas, to czy warto tracić cenne minuty na coś, co nie wiadomo, czy się wydarzy, a już psuje mi nastrój? Czy z perspektywy wieczności ma to większe znaczenie?

„Nie rozumiem, jak można bać się śmierci. Ze śmiercią każdy z Nas sobie poradzi.

Bójmy się bezsensownego życia.

Lat spędzonych w lęku przed zrobieniem czegoś dla siebie.

Wiecznego oglądania się na opinię innych ludzi.

Trwania w przeszłości.

Rozpamiętywania tego, co mogło być.

Bójmy się głupoty, zazdrości i braku szacunku.

To ta groźniejsza śmierć, bo za życia”

(autor nieznany)

Zostawiam do listopadowych przemyśleń…

Najbliższy nów Księżyca w znaku Skorpiona przyniesie Ci:

 • Silne emocje.
 • Skrajne postawy.
 • Frustrację.
 • Nieadekwatne do sytuacji zachowania.
 • Chęć zemsty.
 • Prowokacje i dawanie się sprowokować.
 • Wyzwania.
 • Wybuchowość i agresję.
 • Chęć burzenia.

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecny nów Księżyca?

 • Uważaj na kłótnie i nic niewnoszące dyskusje.
 • Zastanów się, w jakiej dziedzinie życia chcesz coś zmienić lub odczuwasz frustrację.
 • Pracuj z cieniem i emocjami.
 • Nie ulegaj prowokacjom ani urojeniom.
 • Obserwuj swoje emocje oraz czynniki je wywołujące.
 • Nie podejmuj decyzji (jeśli to nie jest konieczne).

joga spiritual

Jak użyć energii nowiu Księżyca w Skorpionie w pracy z ciałem?

 • Tantra
 • TRE
 • Joga kundalini
 • Archetypowo Skorpion związany jest z układem rozrodczym i wydalniczym, zatem wszystkie ćwiczenia pracujące nad mięśniami tych okolic będą jak najbardziej wskazane.

I na koniec….

„Wybierz życie pełne sensu.

Pamiętaj o sobie, swoich potrzebach i rozpieszczaj się.

Weź głęboki oddech, zastanów się, kim pragniesz być i stawaj się sobą.

Bądź tu i teraz. Bo tylko teraz tworzysz swoje życie.

Wybierz najlepiej, jak możesz wybrać, pozwalając na to, by nie zrealizować miliona innych możliwości.

Żyj mądrze, pamiętaj o swoich wartościach.

Szanuj siebie. Szanuj wszystkich i wszystko, co Cię otacza.

Bądź pełen życia!”

Aleksandra Mroczko

Cudownego nowiu!!!

Karolina

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.