Karolina Gaworska

Nów Księżyca w znaku Wodnika – wszystko po swojemu, a moja prawda jest najmojsza

11.02.2021 roku o godzinie 20:03 będzie miał miejsce nów w znaku Wodnika.

11.02.2021 roku o godzinie 20:03 będzie miał miejsce nów księżyca w znaku Wodnika. Poza światłami horoskopu, czyli Słońcem i Księżycem, w Wodniku znajdują się również Merkury, Wenus, Jowisz oraz Saturn.

Chcemy być sobą! Wreszcie!

Taka dominacja archetypu Wodnika skłania nas do bycia sobą, nie zważając na opinie tłumu. Bowiem w zwierzyńcu zodiaku Wodnik to największy indywidualista, oryginał i ekscentryk. Dumny ze swojego dziwactwa i odmiennego (czasem tylko dla zasady) zdania. Wodnik to wszelka alternatywa i pochwała różnorodności. Brak rozumienia tłumu i całości, koncentracja jedynie na indywiduum. Tyle teorii, ale co to znaczy w praktyce? Co to znaczy być sobą? To frazes tak wyświechtany i zarazem tak mało mówiący, jak: pokochaj siebie czy uwierz w siebie. Czyli właściwie co?

Aby dowiedzieć się, kim jesteś, musisz zapomnieć, kim kazano Ci być.

Weź kartkę, coś do pisania i odpowiedz na poniższe pytania.

Jacy ludzie podejmują decyzje, nie zważając na opinie ogółu?

Co grozi osobie, która postępuje inaczej, niż standard/wzór występujący w danej kulturze?

Co jest niebezpiecznego/złego w wyróżnianiu się?

Co zyskuje osoba kierująca się własnymi zasadami wewnętrznym kompasem?

Gdzie byś była, gdybyś podejmowała decyzje w zgodzie ze sobą, a nie z powodu mamy, babci, koleżanek czy partnera?

nów księżyca

Czego najbardziej boisz się w byciu w pełni sobą? Z wadami, zaletami?

Co się najgorszego stanie, gdy pokażesz światu siebie w prawdziwej postaci? Bez udawania mądrzejszej, bardziej obytej etc.?

Czego boisz się najbardziej? Patologicznej rodziny, głupoty, tuszy? Wypisz wszystko.

Co się może stać, gdy to się wyda?

Czy masz na tę rzecz wpływ?

Jeśli tak, to ją zmień (np. schudnij, czytaj).

Jeśli nie, zaakceptuj (naturalnie możesz się cały czas z tego powodu biczować, wstydzić, ukrywać to, nosić jak worek gnoju ze sobą, tylko po co).

Co najlepszego się stanie, gdy odpuścisz pozory i pozwolisz sobie po prostu być?

Co się stanie, jeśli zaczniesz żyć w zgodzie ze sobą? I zawsze, zanim się na coś zgodzisz czy czegoś odmówisz, zapytasz siebie: CZY MAM NA TO OCHOTĘ?

Jak zmieniłoby się Twoje życie, gdybyś już nie musiała zachowywać pozorów?

Jak to jest porzucić schematy – po prostu żyć i doświadczać?

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Post udostępniony przez PortalYogi (@portalyogi_pl)

Jak czujesz to w ciele?

Dopiero gdy jesteś wolna i nie boisz się być inna, możesz zastanowić się, kim chcesz być i co chcesz robić. Czy faktycznie zaręczyny i ślub przed trzydziestką – z facetem, który się do tego nie garnie – bo wszystkie koleżanki już zaobrączkowane, to dobry pomysł? Czy fakt, że babcia się chwali, że jesteś managerem – bo nie wie, że to inna nazwa komiwojażera – jest dobrym argumentem, aby siedzieć w znienawidzonym korpo? A branie kredytu na samochód tylko po to, aby ktoś, kogo mijasz, myślał, że Ci się w życiu udało? Czy studia, ślub, kredyt na mieszkanie w takiej kolejności to Twoje marzenie? Jeśli tak, to cudownie. Jeśli wzdryga Cię na samą myśl… to może jest inna opcja?

Czy otoczenie będzie Cię wspierać? Pewnie NIE. Ba, nawet będą Ci odradzać. Dlaczego? Jedni z zazdrości, (jak w tym żarcie: Dlaczego w piekle nikt nie pilnuje kotła z Polakami? Bo jak któryś chce wyjść, to inni go wciągają do środka) inni z troski o Ciebie. Ponieważ dla Twojej babci ślub, mieszkanie i etat są równoznaczne z bezpieczeństwem, czyli szczęściem.

Dopiero gdy sama zdecydujesz stanąć za sobą i włożysz wysiłek w kreowanie takiego życia, jakie chcesz (jeśli nie wiesz jak, to wygoogluj!, np. jak napisać książkę, ile kosztuje wymarzony dom), wówczas osoby, którym na Tobie zależy, widząc Twoje szczęście, zmianę i materialne efekty, zaczną Cię wspierać. Ale tak naprawdę jedyną osobą, która ma obowiązek Cię wspierać, jesteś Ty sama. Nikt inny nie musi rozumieć Twojej drogi i tego, jak pojmujesz szczęście.

Pytanie na nów księżyca w Wodniku: Być taka jak wszyscy, ale nieszczęśliwa, czy zaryzykować, może iść przez chwilę w życiu sama, ale za to niesamowicie z siebie dumna i szczęśliwa?

Odpowiedź chyba jasna, zatem co Cię jeszcze trzyma?

Temat transformacji zmiany dokładnie poruszam na warsztacie o Uranie (patronie Wodnika) Uran – Zakochaj się w zmianie.

księżyc banner nów dołącz do Studio PortalYogi

Merkury na wstecznym – deszcz grozy

Aż do 22.01.2021 roku Merkury, patron komunikacji i uczenia się, będzie przebywał w retrogradacji Facebook. Naturalnie możesz od teraz przez najbliższe 2 tygodnie żyć w lęku, że wszystko nagle zacznie się sypać, psuć itp. Ale możesz też wziąć los w swoje ręce i wykorzystać ten czas. Albowiem potencjału w nim co niemiara, ale niestety ginie on w gąszczu straszydeł, wieszczących problemy komunikacyjne i popsute sprzęty RTV i AGD.

Zatem jak to potencjalne szczęście rozpracować? Merkury – planeta komunikacji, nauki, logiki oraz emisji – zaczyna się pozornie cofać. Podczas retrogradacji kieruje swoją energię (czyli emitowanie informacji i pobieranie ich) do naszego wnętrza. Obecnie Merkury będzie się cofał w znaku Wodnika, czyli poruszy tematy takie jak: bycie innym, tolerancja, nowoczesność, technologia, potwierdzona naukowo duchowość, poszukiwanie prawdy i informacji w sobie, zamiast w innych.

Warto, abyś zapytała się siebie, gdzie byś była, gdybyś nie oglądała się na opinie innych, gdzie byś była, gdybyś z łatwością i lekkością podejmowała zmiany. Oraz czy technologia mogąca Ci ułatwić spełnienie Twojego marzenia jest naprawdę taka straszna? Przecież wszystko można znaleźć w Internecie :). Dodam jeszcze, że retrogradujący Merkury sprzyja niewerbalnym sposobom wyrażania siebie. Sprzyja również powrotom zarówno wspomnień, jak i eksów. Dokładniej obecną retrogradację opisałam tu Facebook oraz obszernie wyjaśniłam w grupie Żyj jako w Niebie | Facebook.

Prościej jest bać się retrogradacji i się nią tłumaczyć, ale tylko jej zrozumienie daje możliwość wykorzystania jej potencjału.

Seks, kasa i feminizm

Jowisz (duży benefik) w trakcie nowiu, będzie tworzył koniunkcje do Wenus (mały benefik) w 11° Wodnika. Zatem tematy związkowo-finansowe dla wielu mogą się okazać niezmiernie istotne. Szeroko pojęta wolność (Wodnik) w tych dziedzinach może stać się głównym tematem naszych rozmyślań. Wszystkie osoby, które mają światła horoskopu lub planety osobiste w 11° znaków tworzących aspekt do Wodnika, powinny być czujne i wypatrywać niespodziewanego uśmiechu losu. Bo w wypadku planet beneficznych nawet napięciowe aspekty są pozytywne. Nic z 2 ostatnich zdań nie rozumiesz, a chcesz zrozumieć? To zapraszam tu ELEMENTARZ ASTROLOGICZNY – Astrologia urodzeniowa.

Najbliższy nów Księżyca w znaku Wodnika przyniesie Ci:

 • Rozdrażnienie
 • Ogromną potrzebę znalezienia pasji
 • Chęć wyróżnienia się
 • Chęć do zmian i do działania na JUŻ
 • Niespodziewany opór
 • Potrzebę wyindywidualizowania się
 • Kłótnie, głównie z osobami starszymi i autorytetami.

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Szukaj sposobu wyrażenia siebie.
 • Poszukaj pasji.
 • Policz marzenia (Ile kosztują te studia, ten dom, życie w tym kraju etc. Gdzie znajdziesz dodatkowe źródło dochodu, aby na to zarobić? Ile potrzebujesz na to czasu?).
 • Zastanów się, skąd te emocje.
 • Zastanów się, w ilu procentach Twoje życie jest spełnieniem Twoich marzeń, a w ilu pragnień innych?

Nów Księżyca w Wodniku – jak użyć energii w pracy z ciałem

Z okazji tego nowiu życzę Ci zakochania się w sobie po uszy! 🙂

Karolina

 


Nów Księżyca to najlepszy czas na zmiany. Eksploruj świat jogi w studio najbliżej Twojego domu – dołącz do Internetowego Studio PortalYogi. Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz lub wybierz gotowy Plan Praktyki na cały miesiąc. Znajdź jogę dla siebie spośród setek sesji i wyzwań z najlepszymi nauczycielami.

Pokochaj siebie 16:9 edycja 2021

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, studentka pielęgniarstwa.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii (takich jak „Wenus czyli seks, kasa i przyjemność” czy „Poznaj i zakochaj się w swoim animusie, czyli rozkochaj się w swojej męskiej energii„. Autorka bloga ,,Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu ,,Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinoopornosci, o czym opowiada w facebookowej grupie „Harmonijne hormony„.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.