Karolina Gaworska

Pełnia Księżyca w Pannie – i po co to wszystko?

Najbliższa pełnia księżyca w Pannie będzie miała miejsce 27.02.2021 roku o godzinie 9:17.

Komu to służy?

Księżyc tworzący pełnię przebywa obecnie w znaku Panny. Archetypowo Panna uchodzi za najbardziej pracowity znak zodiaku. Słoneczne Panny przychodzą na świat wówczas, gdy na świecie jest najwięcej pracy, czyli wtedy, gdy trwają żniwa, wykopki oraz robienie przetworów na zimę. Co w genialny sposób pokazuje archetypowy sens tego znaku. To pierwszy znak w zodiaku, który łamie freudowską zasadę przyjemności na rzecz obowiązku. Dziewica zodiaku słynie również ze swojej analityczności oraz zamiłowania do porządku. Panna jest znakiem ziemskim i zmiennym.

Stojące opozycyjnie do Księżyca w Pannie Słońce znajduje się w znaku Ryb. Z pozoru niewiele łączy mistyczne, czasem wręcz narkotyczne Ryby z obowiązkową i pragmatyczną Panną. A jednak! Łączy je między innymi jakość zmienna. Jakość ta genialnie dostosowuje się do okoliczności, skłonna niestety raczej płynąć z prądem, niż mu się aktywnie przeciwstawiać. Dominanta tej jakości w horoskopie wskazuje na osobę, która bardzo chętnie pomaga, ale sama nie do końca wie, co ma ze sobą i swoim życiem robić.

I taka postawa służby i oddania jest charakterystyczna dla osi Panna–Ryby.

Temat poświęcenia się i służenia będzie w trakcie tej pełni bardzo widoczny, a dla niektórych bardzo dotkliwy. Bo czy faktycznie służymy, aby pomóc innym, czy aby zagłuszyć własne pragnienia? Czy pracując bez wytchnienia, robimy to dla wyższego dobra, poświęcając nasze, czy robimy to, aby ktoś nas pochwalił i docenił nasze starania?

Przesłanie na pełnię księżyca, nie tylko dla osób z mocnym archetypem Panny.

Panny nikt nie doceni, póki się sama nie doceni.

Ale gdybym przyznała, że robię to dla pochwały, to byłoby egoistyczne!

Mniej warte! Co oni beze mnie zrobią! Ktoś to musi zrobić! Pojawiają się głosy… Ale czy jest to prawda? Siedź w kącie, znajdą Cię!

Niby tak, ale ile osób siedziało w kącie i nikt ich nie znalazł, choć to na ich barkach spoczywała cała firma. Firma, z której niezauważeni odeszli na emeryturę, po 40 latach wiernej pracy i poświęceń. I nigdy nie doczekali się pochwały, na którą z coraz większym głodem czekali, stając się coraz bardziej cynicznymi i zgorzkniałymi.

Czy każdy z okazji 3 planet w Wodniku i pełni księżyca na osi Panna–Ryby ma rzucać pracę i realizować bliżej nieokreślone marzenia?

Nie. Ale jest to idealny czas, aby docenić siebie. Docenić drogę, którą się przeszło! Pracuję nad sobą, może nie jest idealnie, ale jak było jeszcze rok temu. Poznaję energię pieniądza, może nie mam miliona, ale już nie mam długów!

 1. Pomyśl o sobie dobrze!
 2. Zobacz, gdzie byłaś!
 3. Pogratuluj sobie!

Pełnia Księżyca to idealny moment na refleksje!

Weź kartkę, coś do pisania i dokończ zdania. Bez oceniania i bez zastanawiania się!

 1. Duma to …
 2. Ludzie dumni ze swojej pracy to…
 3. Ludzie zadowoleni ze swojej pracy…
 4. Nie należy mówić głośno o swoich sukcesach, bo…
 5. Gdy będę zadowolona ze swojej pracy, to…
 6. Gdy będę dumna z siebie i swojej drogi, to…
 7. Popatrz na to, co napisałaś. To Twoje podświadome przekonania.
 8. Czy to obiektywna prawda?
 9. Jak byś się czuła, gdybyś codziennie była z siebie dumna?
 10. Gdybyś była z siebie codziennie dumna i zadowolona, hak wyglądałyby Twoje relacje?
 11. Jak wyglądałoby Twoje życie, gdybyś była dumna ze swojego rozwoju?

pełnia księżyca

Po co to wszystko?

Astrologicznie Pannę kojarzy się z monotonną, nudną, ale i wymagającą dokładności pracą. Czyli wszystkim tym, co może jest mało podniecające, ale niezmiernie potrzebne. Każde zachwianie równowagi między surową pracą a doznawaniem chwilowej przyjemności nie jest dla nas dobre. Praca bowiem sprawia, że czujemy się potrzebni i możemy być dumni ze swoich osiągnięć.

Natomiast przyjemność dodaje smaku naszej egzystencji.

Osoby skupione jedynie na pracy prędzej czy później się wypalają i tracą sens. Stawiają sobie wówczas pytanie: i po co to wszystko? To ranne wstawanie, to staranie się… Po co? Skoro i tak nic z tego nie ma! Ale i druga strona jest nieszczęśliwa, albowiem żyjąc tylko pragnieniami, sprawiamy, że to one nami i naszym życiem rządzą. I gotowi jesteśmy położyć na szali wszystko, aby otrzymać chwilową przyjemność.

Rozwiązaniem jest, jak we wszystkim, złoty środek i balans.

Zapytaj siebie, w skali od 0 do 10 (gdzie 0 to nic, a 10 max.):

 1. Czy pozwalasz sobie na przyjemności drobne i większe w swoim życiu?

 

 1. Co możesz zrobić, aby wprowadzić w swoje życie więcej przyjemności?

 

Jeśli czujesz, że brak Ci silnej woli, to możesz zmodyfikować pytania.

Czasem do pokolorowania swojej codzienności wystarczy kawa w ulubionym kubku, wolny wieczór w SPA czy komedia.

Życzę Ci z całego serca, aby Twoje życie składało się z wielu wielkich i cudownych wydarzeń, ale prawdą jest, że to małe przyjemności i szczęśliwe momenty budują w dużej mierze nasze życie. Nie czekaj zatem na weekend, urlop, ślub, milion, nową pracę. Zrób sobie szczęście teraz!

Zanotuj!!!

Notuj. Jak czujesz się w pełni księżyca i w jej okolicach (dzień przed, dzień po). Czy coś się stało ważnego? Kogoś spotkałeś? Czy byłaś zmęczony, czy pobudzony? Notuj.

Zaznacz w kalendarzu datę 03.03.2021. Wiele tematów otwartych w tę pełnię 3 marca powróci. Dlatego obserwuj i bądź przygotowana na podobne emocje, okazje lub sytuacje.

To, czy będzie to akurat dla Ciebie istotne, poczujesz :). Teoretycznie osoby z mocno obstawionym znakiem Panny i Ryb powinny bardziej odczuwać pełnię. Zwłaszcza jeśli mają światła lub planety osobiste w okolicach 8 stopnia Panny lub Ryb.

księżyc we wszystkich fazach od pełni do nowiu

Najbliższa pełnia księżyca przyniesie Ci:

 • Chaos
 • Marzycielstwo
 • Odpuszczanie sobie
 • Rozkojarzenie
 • Szukanie sensu
 • Filozoficzno-religijne przemyślenia
 • Zmienność nastrojów
 • Płaczliwość i bliżej niezidentyfikowane smuteczki.

Pełnia księżyca – jak wykorzystać w sposób pożyteczny tę energię?

 • Daj sobie wytchnienie.
 • Zadawaj sobie egzystencjalne pytania.
 • Marz! Policz ze skrupulatnością Panny swoje marzenia. Może już Cię stać na ten domek?
 • Wrzuć na luz! Świat radził sobie bez Ciebie i poradzi sobie, gdy Cię znów nie będzie. Pociesz się swoim życiem i tym, że możesz doświadczać np. ciepłej kawy, miękkiego koca, szorstkiego kociego języka, dobrego jedzenia.
 • Zaakceptuj chaos: informacyjny, emocjonalny i każdy inny. Postaraj się być spokojnym obserwatorem.
 • Masz wpływ głównie na siebie. Co się stanie, gdy odpuścisz kontrolę i przestaniesz się martwić? (Jeśli chcesz, wypisz wszystko! Możesz podzielić też na to, co się stanie złego, a co dobrego).
 • Bądź tu i teraz!
 • Skontaktuj się z naturą.

Jak użyć tej energii do pracy z ciałem?

 • Ma być przyjemnie i miło – bicie rekordów nie teraz.
 • Głaszcz się, bądź dla siebie dobra <3
 • Rób szpagat, jeśli masz ochotę i umiejętności.
 • Brzuch (szeroko pojęty) oraz stopy to astrologicznie wskazane części ciała do zauważenia w momencie tej pełni – brzuch dotyczy Panny, a stopy Ryb.

Życzę Ci udanej pełni księżyca!

Mam nadzieję, że znajdziesz odpowiedź na pytanie, po co to wszystko 🙂

Obecnie prowadzę kurs astrologii partnerskiej, zatem jeśli posiadasz podstawową wiedzę astrologiczną i chcesz do nas dołączyć, to zapraszam!


Joga to niewyczerpane źródło młodości i zdrowia, z którego możesz czerpać przez całe życie. Badania pokazują, że regularna praktyka pozwala nie tylko spowolnić procesy starzenia się organizmu, lecz także… cofnąć te już istniejące! Wyzwanie jest częścią Internetowego Studio PortalYogi, gdzie Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad setki sesji i dziesiątki wyzwań i  z najlepszymi polskimi nauczycielami.

Pawanmuktasana

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, pielęgniarka.

Astrolog zajmująca się astrologią humanistyczną, medyczną i finansową.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii. Autorka bloga „Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu „Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinooporności, o czym opowiada w facebookowej grupie Harmonijne hormony.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.