Portal Yogi

Pozycje Jogi i Ćwiczenia Medytacji, Które Sprawią, Że Osiągniesz Stopień Mistrza

Kochaj je lub nienawidź, wzgórza są częścią życia każdego biegacza. I dla tych z Was, którzy czują się pokonani podczas wbiegania pod górę, oto świetna wiadomość! Joga jest wspaniałą dyscypliną do pracy z ciałem i umysłem, a to pomoże Ci w dostaniu się na szczyt tego wzgórza jak prawdziwy profesjonalista.
komosa ryżowa
Oto kilka wskazówek z zakresu jogi i medytacji, które pomogą Ci pokonać wzgórze!
Wypróbuj praktykowanie tych wskazówek podczas jogi i medytacji, aby sprawić by bieganie po wzgórzach było ekscytujące a nie wyczerpujące!
Uważaj na swoje myśli.
To co myślisz o wzgórzu określa to w jaki sposób po nim przebiegasz, więc zwróć uwagę na swoje myśli. Twoje ciało jest na tyle sprytne. Jeśli będąc na wzgórzu towarzyszy Ci uczucie nienawiści lub przejście do trybu Debbie – Downer, wówczas będzie Ci towarzyszyć agresywna bestia lub przypływ depresyjnych myśli. Co zrobić? Uruchom wyjątkową czujność obserwując swoje myśli i kontrolując oddech podczas biegania. Weź tę praktykę medytacji (tak, to właśnie tak nazywamy te kilka spokojnych chwil na początku zajęć jogi) i prosto z maty biegiem na wzgórze.
Zaangażuj się całkowicie.
Biegniesz po wzgórzu ponieważ tak wybrałeś – pamiętaj o tym. Bieganie po wzgórzach sprawia, że stajesz się silniejszym i bardziej efektywnym biegaczem, poprawia czas regeneracji i buduje wytrzymałość w Twoim ciele i umyśle. Powtarzalny charakter wzgórz jest podobny do tego jaki znamy z lekcji jogi. Na macie otrzymujemy zestaw pozycji, które mamy w kółko odtwarzać. Stań się jednością z Twoim ciałem, umysłem i duszą. Energia, którą tracisz na niechęć by to zrobić będzie wyczerpywała Twoją siłę fizyczną i wprowadzi zamieszania do Twojego treningu.
Oczywiście, również odpowiednio musimy przygotować nasz organizm do walki na samym wzgórzu. Te pozycje budują wytrzymałość podczas pracy kluczowych mięśni podczas biegania w górę i w dół.

1. Niewygodne krzesło przy ścianie/

Niewygodna pozycja na krześle buduje siłę fizyczną i ćwiczy skupienie umysłu w chwili pozostawania w pozie bez uruchamiania przycisku wysuwania, kiedy zaczyna robić się naprawdę ciężko.
Zacznij od stania plecami do ściany i zachowaj dystans na długość bioder, z piętami w jednej linii wraz z kośćmi siedzeniowymi. Zrób krok do przodu jak zaczniesz przesuwać się po ścianie, aż do chwili gdy uda będą tak równoległe do podłogi, jak tylko to możliwe. Trzymaj ręce prosto przed siebie przyciskając plecy do ściany. Wytrzymaj przez siedem oddechów, pracuj do 30 sekund, a następnie minutę.

2. Przeciwny balans ramion i nóg.

To jest świetne dla rdzenia, budując mięśnie ud i wzmacniając dolną partię pleców. Uczy organizm do pracy wbrew grawitacji i wyostrza Twój umysł.
Aby przyjąć tę pozycję, zejdź na czworaka, na odległość nogi od ściany. Rozszerz lewą nogę za siebie, dopasowując lewą piętę z lewą kością siedzeniową, a następnie dociśnij lewą stopę do ściany. Zamiast czuć się jakbyś ruszał do przodu, przesuń pięty i biodra w stronę ściany, angażując Twoje niskie partie brzucha. Po odnalezieniu stabilności, wyciągnij prawą rękę do przodu wzdłuż kości policzkowych. Wytrzymaj w tej pozycji przez 5 oddechów, a następnie zmień i zrób to samo w drugą stronę.

3. Pozycje góry

Pozycje góry lub tadasana to podstawowy plan większości fizycznych praktyk jogi. Uczy nas gdzie nasze ciało znajduje się w przestrzeni i wzmacnia głębokie mięśnie naszej postawy, które biegną wzdłuż kręgosłupa. Niektórzy z nas pochylają się do przodu podczas wbiegania pod górę i pozycja góry może pomóc nam walczyć z tą tendencją. Przez regularne praktykowanie pozycji góry, uczymy się walczyć z grawitacją od stóp aż po czubek naszej głowy.
Aby przyjąć tą pozę, umieść spód gołych stóp na podłodze, na odległość bioder od siebie. Rozłóż równomierne ciężar ciała pomiędzy podstawą Twoi dużych palców, małymi paluszkami i z obu stron Twoich pięt. Następnie rozłóż ciężar ciała równomiernie między przodem nogi i tylną częścią stopy. Podnieś wewnętrzną kostkę w górę, odblokuj kolana i napnij mięśnie czworogłowe do kości udowych. Zaangażuj zewnętrzne pośladki i przyciśnij pępek do kręgosłupa. Unieś tył czaszki z dala od ramion kiedy zarzucasz ramiona w tył przestrzeni. Wytrzymaj przez minutę – to nie jest takie proste jak się wydaje!
Spróbuj dodać te wskazówki z zakresu jogi dla ciała i umysłu do Twojej rutyny i zobacz, czy zauważasz jakieś różnice następnym razem kiedy stawisz czoła tej olbrzymiej górze!
Źródło.

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.