Alina Kaczmarek – Subramanian

 

 

Założycielka Fundacji TEJAS i Ambasadorka Jogi indyjskiego ministerstwa jogi i ajurwedy AYUSH. Jest nauczycielką jogi i uczy w nurcie Vinyasa Krama nastawionym na zindywidualizowaną i równoważącą praktykę, którego w XX wieku w Indiach nauczał Tirumalai Krishnamacharya, mistrz znanych w Europie nauczycieli takich jak B.K.S. Iyengar czy Pattabhi Jois od Asztanga jogi.

W Fundacji TEJAS Alina prowadzi zajęcia indywidualne i grupowe z jogi w duchu profilaktyki prozdrowotnej, jogi kręgosłupa, jogi na relaks i wewnętrzny spokój, dla kobiet w ciąży, technik oddechowych (pranajamy i krije) i medytacji.

Jest specjalistką od rozluźnienia i medytacji w ruchu i bezruchu. Praca z fizjologicznym oddechem i wyciszaniem układu nerwowego jest dla niej najważniejszym filarem praktyki. Uczyła się w Indiach, Polsce i na Bali pod okiem Sri M, doktora Ganesha Mohana, A.G. i Indry Mohan, Sajeego Arrakal Monoharan, Barbary Tworek oraz Macieja Wieloboba.

W zajęciach stara się przywrócić uczestnikom stan spokoju  i nauczyć, jak go odnajdywać samemu. Odbyła kursy nauczycielskie: m.in. Svastha Yoga of Krishnamacharya Teacher Training Program (Yoga Alliance RYS 200) pod kierunkiem dr. Ganesha Mohana na Bali, Santhi School of Yoga and Vedanta Studies TTC w Indiach u Sajeego Arrakal Monoharan, kurs Vinyasa Kramy u Basi Tworek w warszawskim Stanie Skupienia, szkolenie nauczycielskie w metodzie Iyengar’a w ramach programu „Zdrowe społeczeństwo” (Europejski Fundusz Społeczny), organizowanym przez szkołę Joga Sztuka Życia oraz kurs instruktorski jogi w ciąży u Agnieszki Bery, a w Krakowie uczestniczyła w kursie instruktorów medytacji u Macieja Wieloboba. Odbyła również szkolenie u A.G. Mohana oraz Indry Mohan z Yogic Mindfulness, szkolenia w Bharat Yoga Vidya Kendra w Satsang Foundation, a obecnie studiuje Jogę Klasyczną na Uniwersytecie Wrocławskim.

Prowadziła autorskie programy jogi takie jak Joga na Stres i inne; m. in. w szkołach: Stan Skupienia, Roots Fitness&Yoga, Santhi School of Yoga, Pogodna Studio, Santosza Joga, a w 2018 roku realizowała projekt finansowany przez Budżet Partycypacyjny „Joga w Parku Praskim”, skierowany do dzieci, dorosłych i seniorów. Kriya i medytacja to najważniejsza część jej osobistej praktyki, w której prowadzi ją nauczyciel Sri M.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]