Joga Twarzy

Dlaczego joga twarzy?

Joga twarzy to ćwiczenia mięśni twarzy polegające na intencjonalnym izolowaniu i wzmacnianiu określonych mięśni, które wpływają na nasz wygląd.

Czy wiesz, że pod skórą twarzy znajduje się ponad 50 mięśni? Ćwiczone wyglądają ładnie i młodo, niećwiczone – szybciej ulegają wpływowi czasu i grawitacji. Działanie jogi twarzy

Stres dnia codziennego, mimika i długie godziny przed ekranami komputerów wpływają na wygląd naszej twarzy, mięśnie stają się bardziej napięte lub tracą swoją jędrność, szybko pojawiają się zmarszczki, cera staje się szara. Często stres sprawia, że nieświadomie zaciskamy żuchwę lub zbyt mocno napinamy jakąś część twarzy, zupełnie tego nie zauważając. Długotrwały stres, a co za tym idzie, ciągłe napięcie przyczynia się do utrwalania określonego „wyrazu twarzy”.

Joga twarzy pomaga to zmienić.

Ćwiczenia pomagają uwolnić napięcia, wzmacniają i ujędrniają mięśnie twarzy, co przyczynia się do utrzymania młodego wyglądu, zwiększają krążenie i dopływ krwi do skóry, co przekłada się na bardziej promienną cerę. Poza tym ćwiczenia jogi twarzy pomagają wygładzić drobne zmarszczki i zmniejszyć widoczność blizn.

Kompleksowe działanie jogi twarzy:

Chwila dla Ciebie

Joga twarzy działa na skórę wyjątkowo relaksująco i odżywczo.

Poprawa odżywienia skóry

Poprawa mikro krążenia sprawia, że skóra jest elastyczna, dotleniona, wyraźnie nawilżona i promienna. Wzmocnienie mięśni wpływa na jędrność podbródka, szyi i brody, przeciwdziała opadaniu policzków i rozmywaniu się konturu twarzy.

To rodzaj naturalnego liftingu.

Regulując niewłaściwe napięcie wynikające ze stresu, joga twarzy prowadzi do wygładzenia i redukcji zmarszczek, a także worków pod oczami. Kiedy uda się zmniejszyć napięcie mięśni, twarz się wysmukla, a rysy łagodnieją. Uwydatniają się też kości policzkowe.

Zdrowy koloryt skóry

Lepsze odżywienie i eliminacja toksyn mogą poprawić koloryt skóry oraz ust. Z uwagi na działanie odprężające jogi twarzy, regularna praktyka sprawia, że znikają oznaki zmęczenia, a przez to poprawia się nasze samopoczucie i ogólny wygląd twarzy. Problemy zdrowotne w postaci migren, skurczów i nadmiernych napięć znikają, a my możemy cieszyć się lekkością w obrębie twarzy i całej głowy.

Czytaj więcej -> Czy joga twarzy działa?

Joga Twarzy w Internetowym Studio PortalYogi

Sprawdź jak wyglądają sesje Jogi Twarzy w Internetowym Studio PortalYogi

Ćwiczenia na mięśnie ust
Joga Twarzy /
Joga piękna - ćwiczenie na opadające powieki
Joga Twarzy /
Masaż Marma - ajurwedyjski masaż punktów witalnych
Joga Twarzy /

Nauczyciele Jogi Twarzy

w Internetowym Studio PortalYogi

Marta Kucińska

Joga twarzy

Ulla Wilczyńska-Kalak

Vinyasa Joga, Power Joga
Dołączam do Studia

od 34 zł/ miesiąc
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]