6 korzyści ze Stania na rękach

Odwróć perspektywę, zobacz co się stanie!

Stanie na Rękach – każdy z nas robił to jako dziecko!

Jak wielu z nas wciąż staje na rękach jako dorośli? Mimo tego, że z reguły, nasze ciała są na to gotowe! Strach i brak zaufania do siebie nie pozwala nam na wykonanie tej pozycji.

Czas wrócić do Stania na Rękach! Bo poza fantastyczną zabawą Adho Mukha Vrksasana  przyniesie Ci wiele korzyści!

Dobry nastrój i energia

Stawanie do góry nogami dostarcza świeżą, dotleniona krew do głowy oraz ożywia krążenie w nogach. A to z kolei zapewnia natychmiastowy wzrost pozytywnej energii i poprawę nastroju.

Mniej stresu

W trakcie wykonywania pozycji zmniejsza się wytwarzanie hormonu stresu i kortyzolu. Pomoże to nie tylko odstresować się w krótkim czasie, ale także złagodzi niewielką depresję i lęk.

Nowa perspektywa

Kiedy jesteśmy do góry nogami, dosłownie widzimy rzeczy do góry nogami:) W prosty sposób odwraca się nasze myślenie, co może doprowadzić do bardziej efektywnych umiejętności rozwiązywania problemów.

stanie na rekach

Zawierzenie sobie

Utrzymanie całej masy ciała na rękach to jedno z najbardziej wzmacniających doświadczeń. Kiedy utrzymasz się w ten sposób, wiesz już, że możesz poradzić sobie ze wszystkim do przynosi Ci życie. Jesteś w stanie sam zająć się i zaopiekować sobą. W dzisiejszym społeczeństwie, pełnym zależności od innych ludzi czy rzeczy materialnych, tak ważne jest wzmacnianie lekcji samodzielności. Nauka tego zmienia całe życie.

Zabawa

Zbyt często traktujemy siebie bardzo poważnie. A i niekiedy nasza praktyka, może stać się ofiarą tej powagi. Stawanie na rękach to fantastyczna zabawa, która wniesie może wnieść wiele radości w Twoją praktykę i uwolnić od samooceny.

Poprawa koncentracji

Skup się! To jedyna rzecz bez której stanie na rękach się nie powiedzie. Przy Adho Mukha Vrksasana skupienie dotyczy zarówno pracy Twojego ciała jak i Twojej głowy. Musisz to zrównoważyć i połączyć. A ta praktyka skupienia pomoże Ci również w innych obszarach życia. Tych poza matą:)

Pamiętaj, aby zawsze brać pod uwagę własne ograniczenia. Ego – nie jest dobrym doradcą.

A gdy już powrócisz do pozycji Twojego dzieciństwa, praktykuj ją każdego dnia i ciesz się zmianą perspektywy:)


Jeśli chcesz powrócić do dzieciństwa, ale też sprawdzić na sobie niezwykłe działanie Stania na Rękach, to dołącz do nowgo wyzwania: Stanie na Rękach i rozpocznij podróż w kierunku zbudowania wiekszej pewności siebie i dobrego nawyku!

Postaw swój świat dosłownie do góry nogami, a zmienisz perspektywę odbioru rzeczywistości. Dołącz do 14-dniowego wyzwania: Stanie na Rękach w Internetowym Studio PortalYogi!

Stanie na Rękach

 

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.