Portal Yogi

10 rzeczy, które pomogą Ci rozpocząć medytację

Poznaj 10 niezwykle prostych sposobów na wprowadzenie medytacji do swojej codziennej rutyny. Możesz zastosować jedną lub kilka rad, dzięki którym zaczniesz praktykować medytację.

Zastanawiasz się jak rozpocząć medytację? Ot 10 prostych wskazówek:

1. Zrób pierwszy krok

Nie ma czegoś takiego jak „odpowiedni czas na rozpoczęcie medytacji”. Każdy jest zajęty, a twoje obowiązki dnia codziennego nie znikną w jakiś magiczny sposób. Zacznij medytować teraz.

2. Prowadź dziennik swoich uczuć w notesie, albo w telefonie

Prowadzenie dziennika swoich emocji jest potężnym motywatorem, zarówno zmian, jak i akceptacji.

3. żeby rozpocząć medytację, zacznij metodą małych kroczków

Zaczynaj od 10 minut i od tego pułapu startuj. Jeśli 10 minut wydaje ci się wiecznością, zacznij od pięciu.

rozpocząć medytację

4. Używaj aplikacji lub stopera

Trudno jest się w pełni oddać medytacji, jeśli półprzymkniętym okiem co chwila zerkasz na zegarek. Skorzystaj ze stopera lub z jednej z wielu pomocnych i dobrych aplikacji na smartfony.

5. Znajdź wygodne miejsce

Siedź prosto. Niektórzy wolą podłogę, niektórzy krzesło lub poduszkę. Sprawdź, co najbardziej ci odpowiada i stosuj taką metodę do dalszej medytacji.

6. Zrelaksuj swój wzrok

Może to oznaczać, że oczy są otwarte lub zamknięte. Możesz też łączyć dwie z tych opcji: w dzień zamykać oczy, a podczas nocnej medytacji, skupiać wzrok na płomieniu świecy.

7. Użyj prostej mantry

Podczas medytacji nasz umysł może zachowywać się jak mała małpka – skacząc z drzewa na drzewo i bujać się w najlepsze od prawej do lewej. Uspokojeniu myśli pomóc może mantra, na początku warto od niej zacząć. Dobrze, jeśli będzie ona nieskomplikowana. Jeśli nie chcesz wydawać dźwięków, licz oddechy: wdech i wydech… wdech i wydech.

rozpocząć medytację

8. Bądź dla siebie dobry

Masz rację – to niełatwe zadanie, szczególnie w świecie, w którym wszyscy dookoła pędzą, a my próbujemy utrzymać ich tempo. Ale jeśli każdy stawiany przez ciebie krok, ma przybliżyć cię do większej wiedzy na swój temat, to nie może ci się to nie udać!

9. Bądź konsekwentny

Najważniejsze są pierwsze dni. Jeśli się zniechęcasz, spróbuj starać się rozpoczynać dzień od kilkuminutowego tkwienia w bezruchu. To świetna rozgrzewka przed medytacją.

10. Spróbuj ponownie

I znów.
Mijają dopiero dwa tygodnie, a to dziwne uczucie, które łaskocze cię z tyłu głowy, to… świadomość.
Tak więc zasiądź do medytacji. Namaste!


Potrzebujesz wsparcia w nauce jogi i medytacji? Spróbuj uczyć się w swoim domu, pod okiem najlepszych nauczycieli – dołącz już teraz do Internetowego Studia PortalYogi. Otrzymasz dostęp do kilkuset sesji jogi, mindfulness i medytacji!

wyzwanie medytacje

 

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]