Portal Yogi

10 Rzeczy, Które Pomogą Ci Rozpocząć Medytację


1. Zrób pierwszy krok
Nie ma czegoś takiego jak „odpowiedni czas na rozpoczęcie medytacji”. Każdy jest zajęty, a twoje obowiązki dnia codziennego nie znikną w jakiś magiczny sposób. Zacznij medytować teraz.
2. Prowadź dziennik swoich uczuć w notesie, albo w telefonie.
Prowadzenie dziennika swoich emocji jest potężnym motywatorem zarówno zmian, jak i akceptacji.
3. Zaczynaj metodą małych kroczków
Zaczynaj od 10 minut i od tego pułapu startuj. Jeśli 10 minut wydaje ci się wiecznością, zacznij od pięciu.
4. Używaj aplikacji lub stopera
Trudno jest się w pełni oddać medytacji, jeśli półprzymkniętym okiem co chwila zerkasz na zegarek. Skorzystaj ze stopera lub z jednej z wielu pomocnych i dobrych aplikacji na smartfony.
5. Znajdź wygodne miejsce
Siedź prosto. Niektórzy wolą podłogę, niektórzy krzesło lub poduszkę. Sprawdź, co najbardziej ci odpowiada i stosuj taką metodę do dalszej medytacji.
6. Zrelaksuj swój wzrok
Może to oznaczać, że oczy są otwarte lub zamknięte. Możesz też łączyć dwie z tych opcji: w dzień zamykać oczy, a podczas nocnej medytacji, skupiać wzrok na płomieniu świecy.
7. Użyj prostej mantry
Podczas medytacji nasz umysł może zachowywać się jak mała małpka – skacząc z drzewa na drzewo i bujać się w najlepsze od prawej do lewej. Uspokojeniu myśli pomóc może mantra, na początku warto od niej zacząć. Dobrze, jeśli będzie ona nieskomplikowana. Jeśli nie chcesz wydawać dźwięków, licz oddechy: wdech i wydech… wdech i wydech.
8. Bądź dla siebie dobry
Masz rację – to niełatwe zadanie, szczególnie w świecie, w którym wszyscy dookoła pędzą, a my próbujemy utrzymać ich tempo. Ale jeśli każdy stawiany przez ciebie krok, ma przybliżyć cię do większej wiedzy na swój temat, to nie może ci się to nie udać!
9. Bądź konsekwentny
Najważniejsze są pierwsze dni. Jeśli się zniechęcasz, spróbuj starać się rozpoczynać dzień od kilkuminutowego tkwienia w bezruchu. To świetna rozgrzewka przed medytacją.
10. Spróbuj ponownie.
I znów.
Mijają dopiero dwa tygodnie, a to dziwne uczucie, które łaskocze cię z tyłu głowy, to… świadomość.
Tak więc idź usiąść. Namaste!


Gdziekolwiek jesteś zacznij medytować. Osiągnij spokój i równowagę. Pokonaj stres, niepokój i czarne myśli – pomogą Ci w tym sesje medytacji z Justyną Jaworską. Sezon 1 medytacji będzie dostępny już 26 październikaInternetowym Studio PortalYogi. Dołącz do Studio i zyskaj dostęp do ponad 120 innych sesji jogi.

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.