Portal Yogi

Obalamy 7 najczęstszych męskich wymówek od jogi

Wymówki od jogi, które ciągle tworzysz w głowie przestaną mieć sens, kiedy przeczytasz nasze kontrargumenty. Drogi mężczyzno, czas kupić legginsy do jogi!

Wymówki od jogi, które ciągle tworzysz w głowie przestaną mieć sens, kiedy przeczytasz nasze kontrargumenty. Drogi mężczyzno, czas kupić legginsy do jogi!

1. “To nudne i daje małego kopa”

Oczywiście joga nie da Ci takiej adrenaliny jak downhill na rowerze czy zdobywanie Himalajów, ale zaufaj nam – może być nie lada wyzwaniem i wymagającym treningiem.

Zaawansowane asany wymagają nie tylko rozciągnięcia, lecz także siły, koncentracji i wyczucia równowagi.

Często pracujesz na mięśniach, o których istnieniu nie miałeś pojęcia. A bardziej dynamiczne formy jogi – z nieustannym przejściami pomiędzy asanami – cóż, wycisną ostatnie poty z każdego. Joga może być ekscytującą przygodą – jeśli się na nią zgodzisz.

2. “Jestem za mało rozciągnięty”

I co z tego?

To tak, jakby na starcie zrezygnować z trenowania podnoszenia ciężarów, bo jest się za słabym. Przecież żaden strongman się takim nie urodził.

Dobra wiadomość: elastyczność to KONSEKWENCJA jogi, a nie wymóg do jej uprawiania. Na naszych warsztatach pokażemy Ci, jak możesz pracować nad sobą poprzez rozciąganie izometryczne (jednocześnie wzmacniające mięśnie) oraz statyczne bierne (wykonane w pełnym relaksie).

kręgosłup bez bólu

3. Wymówki od jogi: “To zbyt uduchowione, uwrażliwione i w ogóle hipisowskie”

Minimum wysiłku, jaki musisz włożyć, żeby praktyka jogi zaczęła przynosić rezultaty to 15 minut dziennie, 3 razy w tygodniu.

Ale nie jest tajemnicą, że im częściej ćwiczysz, tym więcej przyjemności sprawia praktyka i lepiej się czujesz.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PortalYogi (@portalyogi_pl)

4. “To aktywność dla kobiet, jak pilates lub aerobik”

Źródła podają, że joga została stworzona 5 tysięcy lat temu… przez mężczyzn i dla mężczyzn. T

ak, przez TYSIĄCLECIA praktyka ta była domeną Twojej płci! Zmieniło się to dopiero we współczesnych czasach. Czy raczej – wywróciło do góry nogami. Statystyki pokazują, że obecnie na 10 ćwiczących standardowo jedynie 2 (w porywach 3) to mężczyźni. Czas to zmienić! Miejsca i mat starczy dla wszystkich.

5. “Boję się urazu”

Oczywiście, urazy się zdarzają. Szczególnie u osób, które – próbując udowodnić nie wiadomo co i nie wiadomo komu – nieumiejętnie pchają się w zbyt trudne pozycje. Zamiast się zrelaksować i skupić na sygnałach, jakie wysyła im ciało, “przeginają” i kończą z urazem.

Przy czym ten psychiczny może być większy od fizycznego. Ale właśnie od tego masz doświadczonego instruktora, który poprowadzi Cię bezpiecznie przez sesję.

Co powinieneś wiedzieć na marginesie – joga jest wręcz idealnym wsparciem w leczeniu i prewencji urazów sportowych! Oczywiście, joga prawidłowo wykonana.

6. “Już uprawiam inny sport, to wystarczy.”

Gratulujemy i podpowiadamy – tym bardziej powinieneś wskoczyć na matę!

Jogą możesz doskonale uzupełnić i zrównoważyć KAŻDY trening, z każdej dziedziny sportu.

Co więcej, zmniejszysz ryzyko urazów – dzięki zwiększonej mobilności stawów oraz jednoczesnemu wzmocnieniu i rozciągnięciu mięśni. Już nie wspominając o zdrowszym kręgosłupie. Do tego nie pracujesz nad sobą jedynie fizycznie, lecz także umysłowo – joga pomaga Ci szlifować samodyscyplinę i koncentrację.

Wypracowuje równowagę, wytrwałość, podnosi poziom energii. Dlatego też coraz więcej profesjonalnych sportowców i drużyn na stałe wpisuje ją do swojego grafiku.

7. “To nie działa”

Pięć. Tysięcy. Lat. Chyba już ktoś zdążył to przetestować?  Ale przecież nie uwierzysz, dopóki sam nie spróbujesz. Daj jodze – ale przede wszystkim sobie – szansę.

A jaka jest Twoja wymówka?

Jeśli coś jeszcze przychodzi Ci do głowy – napisz w komentarzu. Zrobimy co w naszej mocy, by ją obalić!

style jogi Iyengar

A jak nie masz już żadnego asa w rękawie – nie pozostaje Ci nic innego jak sprawdzić jogę na własnej skórze.

Jeśli świat Jogi cię fascynuje i chcesz stawiać swoje pierwsze kroki na macie – mamy wyzwanie dla Ciebie: Zmień swój dzień z jogą 20 dni 20 minut.

Pierwszym krokom na macie często towarzyszy sporo wątpliwości dotyczących praktyki i powracające pytanie „czy wszystko robię dobrze?”. Ten kurs pomoże Ci znaleźć odpowiedź i wyposaży Cię w niezbędną wiedzę, dzięki której bezpiecznie wkroczysz w fascynujący świat asan. Bez obaw i w swoim własnym tempie.

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]