Karolina Gaworska

Nów Księżyca w znaku Panny – Analizuj i Wprowadzaj korekty 

Zapowiada się bardzo pracowity, acz bardzo przyjemny nów. Jeden z lepszych w tym roku. 

Nadszedł czas żniw i robienia zapasów. Nów Księżyca w znaku Panny! Po rozkosznym i upalnym lwim lenistwie. Słońce przeszło  do znaku pracowitej oraz krytycznej Panny. To pierwszy znak w zodiaku, który łamie freudowska zasadę przyjemności na rzecz obowiązku. Dziewica zodiaku słynie również ze swojej analityczności oraz zamiłowania do porządku. Panna jest znakiem ziemskim i zmiennym.

Zrozumienie archetypu Panny jest w wypadku tego nowiu jest wyjątkowo ważne, gdyż obecnie wszystkie ,,planety” osobiste (czyli Słońce, Księżyc, Merkury, Wenus, Mars) przebywają w tym znaku . Ponadto w horoskopie nowiu kierunek rozwoju czyli MC, również jest wycelowany w Pannę. Nie bez znaczenia jest również fakt, że trzy planety pokoleniowe również przebywają w znakach ziemskich. Uran w Byku, Saturn i Pluton w Koziorożcu. Zapowiada się bardzo pracowity (gdyż ziemski), acz bardzo przyjemny nów (pozytywne aspekty). Jeden z lepszych w tym roku. 

Nów Księżyca – Zainicjuj nowe 

Obecny nów jest wprost genialny, do wprowadzania trwałych zmian. Warto już teraz przeanalizować swoje życie i  zastanowić się jakie nawyki można zmienić. Mocno zaznaczony na niebie znak Panny będzie sprzyjał wszystkim czynnościom wymagającym  staranności, konsekwencji, a nawet monotonii. Dodatkowo stellum (zbiór planet) w Pannie jest wspierane przez patrona rewolucji i miłośnika zmian Urana. Nie oszczędzi on nam niespodzianek i niespodziewanych zwrotów akcji, jednak dzięki pozytywnym aspektom, wyjdziemy z tego obronną ręką.

Najbliższy Nów Księżyca przyniesie Ci:

– Ochotę na podsumowania i zmiany

– Poszukiwanie prawdy o sobie 

– Chęć uporządkowania naszego świata

– Potrzebę wyleczenia ran 

– Ochotę na poczynienie małych i dużych planów 

– Szukanie naturalności i prawdziwości 

Jak praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

– Posprzątać w domu, w szafach oraz dokumentach  

– Podejmować działanie

– Planować

– Aktywnie inicjować zmiany w życiu

– Poddawać się zmianom

– Zrobić gruntowną analizę swoich ambicji

– Zmieniać nawyki 

– Zainteresować się zdrowym  odżywianiem 

– Oszczędzanie, tworzenie domowego budżetu oraz planowanie wydatków 

– Można kupić sobie kalendarz

 Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

Panna w astrologii odpowiada za żołądek, jelita i wątrobę. Warto zatem poświęcić uwagę tej sferze naszego ciała.

– Dziewica zodiaku sprzyja doskonaleniu, zatem jeśli chcesz pogłębić szpagat albo doprowadzić jakaś asanę  do niemal perfekcji to jest to genialny czas.

– Dobrze zająć się teraz formami ruchu, które wymagają od nas konsekwencji, cierpliwość oraz regularności.

– To dobry czas na zaczęcie uprawiania jakiejś formy ruchu, np. jogi. Panna bowiem będzie wspierała naszą obowiązkowość oraz dążenia do perfekcji , a połączenie Marsa i Wenus sprzyja uprawianiu pięknych (wenus) , ale i wymagających dyscypliny oraz wytrzymałości sportów.

Z okazji nadchodzącego nowiu, życzę Ci szczerej analizy oraz owocnych zmian.

_______________________________________________________________________________________________

Sesje jogi wspomagające pracę jelit czy też Wyzwanie: Droga do Szpagatu znajdziesz z Internetowym Studio PortalYogi

A także ponad 180 różnych sesji jogi, o różnej długości i poziomie zaawansowania.

dolaczam do studia

Karolina Gaworska

Karolina Gaworska – astrolog oraz astrocoach. Absolwentka między innymi Warszawskiej Szkoły Astrologicznej, obecnie uczęszczająca do szkoły dla naturopatów (Heilpraktiker) w Stuttgardzie. Autorka bloga ,,Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu ,,Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie.

Zafascynowana psychologią Junga i pedagogiką Steinera (pedagogika waldorfska). Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z hashimoto, zespołu policystycznych jajników oraz insulinoopornosci, o czym opowiada w facebookowej grupie harmonijne hormony (fb.com/harmonijne).

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.