Portal Yogi

Malasana odrywające się stopy: co może zrobić początkujący jogin?

"Zawsze trochę odrywają mi się pięty, więc podkładam pod nie koc. Zastanawiam się tylko, czy kiedyś ten koc nie będzie mi potrzebny...

Malasana odrywające się stopy:

„Zawsze trochę odrywają mi się pięty, więc podkładam pod nie koc. Zastanawiam się tylko, czy kiedyś ten koc nie będzie mi potrzebny… Mimo wszystko lubię tę pozycję!”
pytanie od Agnieszki, członkini Internetowego Studia PortalYogi

malasana
Koc to dobry pomysł, byle by był twardy i mocno zrolowany. Dobrze sprawdzi się też zwinięta mata.

Malasana to pozycja mocno ugruntowująca, dlatego ważne jest, by czuć mocne zakorzenienie w stopach – one po prostu muszą stać stabilnie.

Malasana: odrywające się stopy, ale nie na zawsze!

I tu pojawia się moja najważniejsza rada dla początkujących: trzeba pozwalać sobie na rozwój pozycji.

Nie chcecie przecież utknąć z wiecznie podłożonym kocem pod piętami (pomijam przypadki, w których budowa ciała zwyczajnie nie pozwoli na postępy).

Żeby zanotować postęp, trzeba co jakiś czas próbować obniżać podparcie pięt.

I tu świetnie sprawdzi się mata – można ją mniej rolować.

Ciesz się życiem bez stresu →

Ciesz się życiem bez stresu! 🙏😃 Już za 4️⃣ dni rozpoczynamy 5-dniowy kurs ➡️ http://bit.ly/JNaStres , dzięki któremu poznasz narzędzia do radzenia stresem: oddech, medytację i jogę 🧘‍♀️👉 A teraz możesz cuuudownie rozluźnić biodra i uwolnić napięcia, emocje w nich ulokowane. Oto Malasana w wykonaniu Gosi Kobus-Kwiatkowskiej jednej z nauczycielek tego kursu.👌👏Kurs tuż tuż, więc jeśli jeszcze Ciebie z nami nie ma, dołącz teraz! Czekamy na Ciebie w Internetowym Studio PortalYogi ➡️ http://bit.ly/JNaStres

Posted by PortalYogi on Thursday, February 7, 2019

Innym rozwiązaniem, gdy już pozbędziemy się podparcia pięt, jest użycie ściany: opieramy się o ścianę plecami, dzięki czemu stopy przestają walczyć o utrzymanie równowagi i rozluźniają się.

Wtedy możemy wspomóc działanie grawitacji i dociskać pięty do podłoża. Pomocne jest też huśtanie się z nogi na nogę – silniej dociskamy jedną stopę całym ciężarem ciała.

Można też usiąść na klocku lub stosie książek w najłatwiejszej wersji.

malasana odrywające się stopy

Warto zajrzeć tu: Joga z pomocami – kilka pozycji, które możesz wykonać w domu.


Ten wpis jest częścią serii pytań i odpowiedzi na temat praktyki jogi, na które odpowiada Magdalena Bałdys – instruktorka prowadząca w Internetowym Studiu PortalYogi. Aby móc osobiście porozmawiać w Magdą na Grupie Konsultacyjnej PortalYogi, dołącz do nas dzisiaj.

>> Załóż konto na Internetowym Studiu PortalYogi <<

banner mini blog Internetowe Studio PortalYogi

 

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]
[class^="wpforms-"]