Pies z głową w górę, czyli Urdhva Mukha Svanasana dosłownie przypomina psa rozciągniętego ku górze. Pozycja ta nazywana jest kuzynem Bhujangasany, czyli pozycji kobry, ponieważ jest do niej bardzo podobna.
Drsti (punkt skupienia wzroku): koniuszek nowa lub tzw. „Trzecie oko”.
Typ: Wygięcia do tyłu.
Urdhva – Góra, Mukha – Twarz,
Svana – Pies, Asana – Poza
Poziom: Początkujący
Styl: Vinyasa Flow
Czas: 15-30 sekund w pozycji
Rozciąganie: ramiona, brzuch, klatka piersiowa, płuca
Wzmacnianie: ramiona, kręgosłup, nadgarstki
PIES Z GŁOWĄ W GÓRĘ – URDHVA-MUKHA SVANASANA➡️ http://bit.ly/DetoksPoŚwiętachWkrótceZaczynamyW czym Cię wspomoże?✨ stymuluje pracę wewnętrznych organów jamy brzusznej✨ łagodzi objawy chronicznego zmęczeniaWchodzimy w Nowy Rok z czystym umysłem, z pozytywnymi emocjami a przy okazji dopinamy się w wymarzoną sukienkę 😉Pamiętaj, zawsze praktykuj co najmniej 3-4 godziny po posiłku.Pełna sesja w Studiu: Wyzwanie “Joga detoks – oczyść się po świętach”. Zaczynamy razem, po świętach 28.12 ➡️ http://bit.ly/DetoksPoŚwiętachWkrótceZaczynamyA już jutro kolejna pozycja wspomagająca oczyszczanie ciała i umysłu! 😘
Posted by PortalYogi on Thursday, December 14, 2017
Jeżeli nie możesz wejść w pozycję Psa z głową w górę zacznij od Pozycji Kobry – Bhujangasana.
W tej pozycji Twoje nogi spoczywają na ziemi (mięśnie jednak nadal są napięte!). Choć podpierasz się na rękach spróbuj jak najbardziej zaangażować mięśnie pleców.
Aby pogłębić rozciąganie i zwiększyć siłę, należy przyciskać stopy mocniej do podłogi. Dzięki temu mostek będzie wyżej uniesiony i wygięty.
Kilka najważniejszych zalety wykonywania Urdhva Mukha Svanasana:
Asana ta pomaga rozciągnąć klatkę piersiową, plecy i wewnętrzna część bioder. Dzięki zwiększonej pracy nadgarstków, są one odpowiednio wzmacniane. Dzięki regularnej praktyce, pozycja ta pomoże nam w pełni otworzyć klatkę piersiową.
Pies to najlepszy przyjaciel człowieka! Sposób ich rozciągania, może być również korzystny dla nas.
Magda jest Aniołem Stróżem w rosnącej społeczności PortalYogi na Facebooku (czyli użytkowników Internetowego Studia PortalYogi). W grupie odpowiada na jogowe pytania w sesjach Q&A na żywo, co środę prowadzi Warsztat Asany, w którym omawia typowe błędy i problemy w asanach, podpowiada jak ćwiczyć bezpiecznie i utrzymać motywację. W Internetowym Studiu PortalYogi jest autorką sesji jogi: yin&yang joga, vinyasa, podstaw pranajamy oraz jest autorką wyzwań: Stanie na Rękach i Obudź w Sobie Jogina dla początkujących. Organizuje wyjazdowe warsztaty yin&yang jogi oraz prowadzi kursy jogi online. Znajdziesz ją na stronie Bjogostan – błogi stan jogi.
Artykuły, które mogą Ci się spodobać.