Małgorzata Kobus-Kwiatkowska

Motywacja Do Samodzielnej Praktyki Jogi

Gosia Kobus-Kwiatkowska, która prowadzi zajęcia jogi dla kręgosłupa w Internetowym Studio PortalYogi, opowiada o swoich sposobach na motywację do praktyki jogi, koncentrując się na samodzielnej praktyce w domu. Kiedy chodzimy do studia, to ktoś prowadzi zajęcia dla nas. Wówczas nie musimy o niczym myśleć, jest nam łatwiej „przyjść na gotowe”. Jednak kiedy potrzebna jest motywacja do praktyki jogi w domu – to już nie jest takie proste, aby wytrwać w dobrym nawyku i samemu skomponować własną kompilację asan.

Dlaczego lepiej praktykować jogę rano?

Jakie są argumenty przemawiające za poranną praktyką jogi? Joga o poranku daje nam zastrzyk pozytywnej energii na cały dzień! Poprawia też krążenie krwi, zwiększa elastyczność stawów i ujędrnia ciało. Działa także pozytywnie na przyspieszenie metabolizmu i może być pomocna w spalaniu tkanki tłuszczowej. Joga rano poprawi koncentrację i pozwali kształtować poprawną postawę ciała. Gosia opowiada, dlaczego warto rozpocząć dzień od asan i nie odkładać ich na popołudnie. Doradza także, jak odnaleźć najlepszy czas dla siebie. Dlaczego ważne jest stworzenie w domu własnej przestrzeni do praktyki jogi? Joginka Internetowego Studio PortalYogi przedstawia sposoby na motywację dedykowane osobom, które m.in. zmieniły miejsce zamieszkania i w swojej okolicy nie mogą znaleźć żadnej szkoły, ani nauczyciela jogi.

Motywacja do praktyki jogi

Warto zwrócić uwagę na to, że Gosia w swoim nauczaniu prezentuje podejście holistyczne i stosuje się do zdobytej wiedzy z dziedziny fizjoterapii. Ponadto, specjalizuje się w sesjach jogi, które wzmacniają kręgosłup, otwierają biodra i klatkę piersiową, mogą dać szybką ulgę dla karku i szyi. Z tej perspektywy opowiada o motywacji, która jest niezmiernie ważna dla wykształcenia zdrowego nawyku codziennej, samodzielnej praktyki w domu. Zbudowanie rytmu, to jedno z najważniejszych wyzwań nie tylko dla domowych joginów!


 


Zmotywuj się na dobry początek dnia. Jeśli szukasz jogi, która pobudzi Cię do życia z samego rana, nawet bez wychodzenia z łóżka, to zajrzyj do Internetowego Studio PortalYogi.  Czeka tam na Ciebie sesja z Gosią Kobus–Kwiatkowską: „JOGA W ŁÓŻKU”.
W kategorii: WYZWANIA znajdziesz również sesje z Natalią Knopek „PORANKI Z JOGĄ”
motywacja do praktyki jogi

Małgorzata Kobus-Kwiatkowska

Z wykształcenia magister fizjoterapii. W 2013 roku ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Medycznym im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, gdzie broniła pracy magisterskiej pt. „Analiza zmian ruchomości w obrębie kręgosłupa i stawów biodrowych kobiet i mężczyzn praktykujących Ashtanga Vinyasa Jogę”.

Wiedzę z anatomii, fizjologii i biomechaniki zdobytą na studiach połączyła z jej największą pasją, którą jest joga.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.