Karolina Kalamajska

Satya, czyli bądź szczery ze sobą – sesja jogi, w której nie pozwolisz sobie na okłamywanie samego siebie

Joga mówi, że trzeba być szczerym, wobec innych i wobec siebie

Znowu sięgamy po książkę Jogasutry Patandżalego. Ostatnio pracowaliśmy nad achimsą, czyli nieranieniem. Podczas tej sesji jogi zajmiemy się drugą z 5 jam, którą jest satya – prawdomówność i szczerość.

Tak jogasutry mówią o tej zasadzie:

„Kiedy jogasutry są podstawą w życiu, słowa stają się tak mocarne, że cokolwiek zostanie powiedziane, realizuje się, stając się rzeczywistością.”

Chciałabym, żebyśmy skupili się dziś na tym, jak prawdomówni jesteśmy wobec siebie.

Czy czując złość starasz się tę złość w sobie zdusić, bo wiesz, że to jest negatywne uczucie i starasz się zamienić je na bardziej pozytywne?

satya

A być może czujesz czasami smutek i zamiast ten smutek przetrawić i pozwolić sobie na to, żeby ten smutek czuć, starasz się go od razu zamienić na uśmiech?

Tak się nie da.

Joga mówi, że trzeba być szczerym, wobec innych i wobec siebie. To, co czujesz, jest tym, co czujesz i nie da się tego zmienić, jeżeli nie dasz sobie czasu na to, żeby to poczuć.

Joga pełna szczerości: satya

Podczas tej sesji jogi skupimy się nad tym, żeby podczas praktyki być szczerym wobec siebie.

Czy boli mnie ręka, noga w danej pozycji?

Czy daje radę?

Czy moje oddechy są głębokie czy nie?

Starajmy się siebie obserwować i akceptować to, jacy jesteśmy w danej pozycji.

A teraz sprawdź, jak się czuje całe Twoje ciało. Czy gdzieś w naszym ciele tkwi jeszcze napięcie? Poczuj nogi, poczuj ramiona, poczuj swoją twarz. Z kolejnym wydechem rozluźnij całe swoje ciało. Daj sobie głęboki wdech. Czy czujesz się lepiej? A może gorzej? Pamiętaj, bądź szczery ze swoją odpowiedzią!

Pozostałe teksty z tej serii:


Dołącz do Internetowego Studia PortalYogi i weź udział w wyzwaniu: Zmień swoje życie z jogą.

7 tygodniowa podróż, która pozwoli Ci zadbać o Twoje ciało, umysł i ducha. Tydzień po tygodniu. Zaczniesz żyć tu i teraz, nauczysz się rozumieć swoje emocje, staniesz się bardziej pewny siebie, połączysz ze swoim sercem i intuicją. Poczujesz równowagę i harmonię.

zmień swoje życie z jogą

Karolina Kalamajska

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.