Jesteś Uzależniony Od Jogi? I Co W Tym Złego?

Joga może sprawić, że codziennie poczujesz się jakby to były Twoje urodziny. To wspaniały system zarządzania stylem życia, obdarowujący praktykujących szerokim spektrum pozytywnych prezentów zapakowanych w różnego rodzaju papier i kokardki.
Joga Uzależnia
Uzależnienie jest zabawą – to dlatego jest tak wciągające. Niektórzy ludzie mogą opanować się w obliczu otaczających ich prezentów, odnajdując taką samą przyjemność w wyczekiwaniu na niespodziankę jak przy dostawaniu prezentu. Inni jak ja, są niewolnikami tego błogiego uczucia towarzyszącego szaleńczemu odpakowywaniu prezentów. Łatwo jest pożądać ciała jogina, umysłu medytującego i idealnej pozy, szczególnie kiedy wszyscy wokół zdają się mieć to, czego pragniesz.
Wielu z nas staje na macie do jogi, aby uwolnić się od jakiegoś cierpienia, ale zostaje przyłapany na nieustannej konkurencji z samym sobą. To bardzo łatwe by zamienić jeden nałóg na inny. Wielu z nas zmienia się w mgnieniu oka z imprezowicza w zapalonego maratończyka czy jogina. Tylko dlatego, że nie wypłacasz grubej gotówki z bankomatów w samym środku nocy nie oznacza, że możesz tak łatwo temu zaprzestać w dowolnym momencie.
Posiadanie osobowości podatnej na uzależnienia oznacza po prostu, że jesteś gotowy do pełnego zaangażowania … we wszystkie te rzeczy, które lubisz … cały czas. Aby być zupełnie dosadnym, w większości przypadków uzależnienie od jogi nie jest wcale takie złe. To po prostu oznacza, że nie zatrzymujesz się w połowie asany.
Wszystko albo nic, yin lub yang. W kółku i poza nim.
1. Wykorzystaj Siłę. Zostałeś obdarzony wspaniałą mocą.
To prawda, młody Jedi – joginie. Naucz się skupiać te ilości energii w zrównoważony i odpowiednio wyważony sposób. Nie skupiaj się tylko na sile – opanuj elastyczność i vice versa. Jeśli jedynym narzędziem jakie posiadasz jest młotek, każde wyzwanie w życiu zaczyna wyglądać jak gwóźdź.
2. Ciesz się prezentów, które już masz.
To marnotrawstwo odpakowywać kolejne prezenty bez doceniania tych, które już otrzymałeś. Spędziłeś tyle czasu próbując nabyć umiejętności w pierwszej kolejności. Użyj ich! Jeśli opakujesz każdą wolną chwilę w NOWE i EKSCYTUJĄCE WYZWANIE, w końcu nadejdzie czas, w którym nie będziesz miał już więcej miejsca na najważniejszy dar z nich wszystkich:
3. Wdzięczność ,prawdziwy dar, który nie przestaje obdarowywać.
Kogo to obchodzi jeśli tak nie jest? Wygrzewaj się w blasku chwały, że POTRAFISZ. To niesamowite, że mogłeś, a nawet tym bardziej, że zdecydowałeś się, że powinieneś. Nie ma znaczenia JAK dobrą masz praktykę jeśli brakuje jej zdrowego pytania DLACZEGO. Jest kilka rzeczy, tak samo satysfakcjonujących jak trzygodzinny maraton sesji jogi. Nie ciesz się wyłącznie z chwalebnego życia w blasku jogi (aka wersji jogina szczytu dla biegacza). Wygrzewaj się w ocieplającym serce uświadomieniu sobie jak bardzo błogosławiony jesteś, że możesz naprawdę cieszyć z tego doświadczenia.
4. Słuchaj swojego ciała.
Dla nauczyciela jest kilka trudnych rzeczy do obserwowania jak uczeń, który nie pracuje nad swoją dokładną samooceną. Jeśli jesteś szybki w śledzeniu każdego kierunku podczas vinyasa aż po te najtrudniejsze wariacje, jednak nie wycofujesz się od zniekształcania ścięgna ignorując wszystkie znaki ostrzegawcze (zarówno wewnątrz i na zewnątrz), może właśnie nabawiłeś się zerwanego mięśnia. Tylko mówię …
5. Ćwicz wszystko z umiarem, również jogę.
Za dużo dobrego to nadal za wiele. Rozważ to jako wyznanie kogoś, kto był kiedyś uzależnionym na nieustannym odwyku. Joga to nie sprint, to maraton. Nie mówię, że nie należy próbować WSZYSTKIEGO W JODZE. Po prostu pamiętaj, że ciągłe stany szybkiej ekspansji zazwyczaj kończą się ogromnym hukiem.
Wykręć swoją gąbkę od czasu do czasu abyś mógł absorbować jeszcze więcej. W przeciwnym razie, rzeczy stają się zaniedbane. Tak to jest z jogą: Jeśli Twoja praktyka zaczyna strzępić się na brzegach, jakie kroki możesz podjąć, aby zapewnić maksymalną zdolność do absorpcji z minimalnym przeciekiem? Alert spoiler: oderwj się od sprzątania, schludny joga-freak’u , aby pozwolić wszystkim zdobytym doświadczeniom spokojnie wsiąknąć.
Źródło.

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.