Styl jogi – TEMPLATE

Vinyasa Joga to dynamiczna sekwencja asan, zsynchronizowanych z oddechem i połączonych między sobą płynnymi przejściami. Praktyka Vinyasy polega na połączenia ruchu ciała z oddechem i uważnością. Celem jest płynne przechodzenie przez asany Stąd też często używa się w stosunku do niej angielskiego terminu Flow – bo powinieneś “płynąć” przez sekwencję.

Jakie są korzyści z praktyki Vinyasa Jogi?

Kardio trening
Nieprzerwane układy Vinyasy jogi korzystnie wpływają na rytm bicia Twojego serca, nawet jeśli tempo ich wykonywania jest naprawdę powolne.

Poprawia umiejętność skupienia i bycia „tu i teraz”
Aby nadążyć za flow Vinyasy musisz mieć bardzo wyostrzoną uwagę. Oznacza to nic innego, jak przejście z pozycji do pozycji, które uwarunkowane jest wdechem lub wydechem. Nauczyciel ma za zadanie zapewnić to, aby każde przejście odbywało się w gładki i nieprzerwany sposób, pozwalający na pozostanie tu i teraz podczas konkretnej sesji.

Co wyróżnia Vinyasę?

Polecana na początek przygody z jogą
Zwykle Vinyasa Joga jest łatwiejsza od Ashtangi i bardziej przystępna dla początkujących joginów dlatego też jest dobra na start przygody z jogą. Ponadto do praktyki wystarczy sama mata, w jodze Vinyasa nie używa się pomocy.

Płynna praktyka
Płynny ruch i oddech jest ważniejszy niż precyzja wykonywania asan. Co więcej, jest to idealna metoda do praktyki przy muzyce — w zależności od wybranego podkładu muzycznego, może nabrać zupełnie innego charakteru i rytmu.

Wzmacnia ciało
Aby zachować płynne przejścia między Asanami i poczuć lekkość w ruchu niezbędna jest siła i elastyczność ciała. Regularna praktyka sekwencji vinyasy sprawia, że mięśnie są bardziej rozciągnięte i mocniejsze,  a stawy zwiększają swój zakres ruchu. Poprawia się ogólna kondycja i wydolność organizmu.

Nauczyciele  Vinyasa Jogi w Internetowym Studio PortalYogi:

Ulla Wilczyńska-Kalak

Sesje jogi w prowadzone przez Karolinę Kałamajską

Lekcje Karoliny pełne są filozoficznej, jogowej głębi, a każda z jej sesji to zupełnie inna opowieść.

Odnajdź Radość w Codzienności
Vinyasa Joga /
Połącz Się Z Twoim Prawdziwym Ja – Atman
Vinyasa Joga /
Czystość Umysłu – Powitanie Księżyca
Vinyasa Joga /
Dołącz do studia

Od 23 zł / mies.
30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.