Karolina Gaworska

Nów Księżyca w znaku Raka - morze emocji

21.06.2020 o godzinie 08:42 będzie miał miejsce nów w znaku Raka, połączony z obrączkowym zaćmieniem Słońca.

Tylko się nie denerwuj !

Wiem, że to rada pokroju pokochaj siebie i będzie „gut”. Jednak, gdy Księżyc wejdzie w znak Raka i zacznie być podgrzewany energią Słońca emocje, wezmą górę (Nów to koniunkcja, czyli połączenie Księżyca i Słońca). A gdy ten aspekt będzie się zacieśniał, Luna, czyli emocje zaczną być palone w promieniach. To jak konkretnie wpłynie na Ciebie ten nów, zależy od Twojego horoskopu urodzeniowego. Warto jednak pamiętać, że nawet gdy dobrze znosisz jakąś sytuację na niebie, nie oznacza to, że Twoje otoczenie również sobie z tym radzi. Zatem zanim w weekend lub w poniedziałek wdasz się w kłótnie, pomyśl, że Twój oponent właśnie jest „przypalany żywym ogniem”.

Rak jest pierwszym przedstawicielem trygonu wodnego. Żywioł wody w horoskopie odpowiada za emocje i uczucia. Jako kardynalna woda, Rak jest czystym uosobieniem zdania – „kropla drąży skałę”. We wszystkich możliwych wymiarach, jak na przykład w cierpliwej pracy nad sobą czy pasywnej agresji.

Racze zalety, to niewątpliwie wrażliwość, intuicyjność, ogromna wyobraźnia, opiekuńczość oraz przywiązanie. Do ewidentnych przywar, należą zmienność przewrażliwienie, zgryźliwość i niestabilność. Mówiąc o archetypie Raka, nie można pominąć faktu, że patronuje mu Księżyc. W astrologii symbolizujący emocje, matkę, dom rodziny, a w horoskopie mężczyzny ideał żony. Zatem już sam mocno zaznaczony znak nadmiernie emocjonalnego Raka może dać nam się we znaki, a to dopiero początek. Szambo może wybić i rudy wypłyną na wierzch.

O archetypie astrologicznego Raka mawia się, że ma oczy z tyłu głowy, zerka chętnie w przeszłość, roztrząsając z masochistyczną przyjemnością to, co było. Dodatkowo w wypadku tego nowiu, taką wątpliwą perwersyjną uciechę, będzie wzmacniało obrączkowe zaćmienie. Zapragniemy oddać się zupełnie bezsensownymi i bezproduktywnym rozmyślania, co by było gdyby albo czy on wróci lub czemu mam takich, a nie innych rodziców. Wiele osób może zalewając się łzami, wspominać nieudane związki lub dzieciństwo.

Przypomnij sobie, co działo się w Twoim życiu podczas poprzedniego zaćmienia, mianowicie 26.12.2019.

Najlepszą radą jest przeżywanie tych wszystkich uczuć oraz jednoczesne ich OBSERWOWANIE. Skąd przyszły, po co i jaki można z nich zrobić użytek?

Wyciągnij wnioski z tego co było i skup się na tym co jest, i co będzie. Przeszłości nie zmienisz. Już tam byłaś, nie siedź w niej ciągle, bo przegapisz życie.

Dodatkowe efekty specjalne

Energie psychicznego rozedrgania i niezdecydowania wzmacniać będzie kwinkus dwóch retrogradacyjnych planet, mianowicie Jowisza i Plutona do obecnego nowiu. Trudno nam się będzie na cokolwiek zdecydować, gdyż właściwie nic nam nie będzie odpowiadać. Atmosferę rozbicia i nieładu wewnętrznego, będą podbijały również pozostałe planety w retrogradacji, czyli Wenus, SaturnMerkury

Najbardziej nów odczują znaki kardynalne (Baran, Rak, Waga, Koziorożec) i osoby z mocno obstawionymi znakami kardynalnymi, szczególnie w pierwszym dekanacie. To samo tyczy się znaków wodnych i osób z mocna woda, pierwszodekanatowa.

 

Najbliższy Nów Księżyca przyniesie Ci:

 • Bardzo silne i skrajne emocje
 • Rozmyślania o tym, co było lub mogłoby być
 • Nerwowość
 • Płaczliwość
 • Powrót do korzeni

Jak zatem praktycznie wykorzystać obecną sytuację na niebie?

 • Przeżywaj, ale i obserwuj swoje uczucia
 • Unikaj osób, które wywołują w tobie negatywne emocje
 • Bądź wyrozumiały dla innych
 • Pozwól sobie na domatorstwo i samotność
 • Posegreguj i wydrukuj zdjęcia
 • Powspominaj dobre wydarzenia
 • Praktykuj wdzięczność
 • Powiedz, że kochasz
 • Zadbaj o wewnętrzne dziecko

Jak użyć energii nowiu w pracy z ciałem?

 

Z okazji nadchodzącego nowiu, życzę Ci odwagi, aby spełniać dziecięce marzenia. Mam nadzieję, że odnajdziesz w sobie siłę, by zauważyć te sfery życia, w których nie podążasz za sercem, oraz że postanowisz to realne i aktywnie zmienić.

Obecny czas jest genialny, aby transformować siebie i swoje przekonania. Az 5 planet w retrogradacji zachęca nas do spojrzenia w siebie. Jeśli uważasz, że musisz się zmagać z ciężkim życiem, w pocie czoła zarabiać i że WSZYSTKO jest na Twojej głowie, to mam coś dla Ciebie. Szczególnie gdy w Twoim życiu brakuje męskich mężczyzn, a dodatkowo postrzegasz inne kobiety jako baby, lalki lub idiotki. Albo, jeśli po prostu jesteś gotowa na zmianę swoich przekonań, zakochanie się w swoim życiu i sobie, to zapraszam Cię do mojego kursu rozwojowego z elementami astrologii, czyli Wenus – seks, kasa i przyjemność.

 

___________________________________________________________________

Zapraszam Cię do nowego Wyzwania: Obudź swoje ciało i umysł. Od świadomości ciała, do świadomości Siebie.  Wyzwanie ma na celu pomóc Ci poznać siebie. Tylko wtedy możemy z życzliwością zobaczyć, gdzie jesteśmy w życiu, co chcielibyśmy zmienić, a potem wprowadzić tę zmianę, nie tylko w głowie, ale poczuć ją w całym ciele. Ucieleśnić swoją intencję, swój cel. To wyzwanie jest dla wszystkich, którzy chcą zbudować świadomość ciała, siebie oraz spojrzeć na siebie w całościowy sposób – zobaczyć swoje światło, ale też swoje cienie.

Karolina Gaworska

astrolog, nauczycielka astrologii, studentka pielęgniarstwa.

Twórczyni unikatowych i pionierskich kursów rozwojowych z elementami astrologii (takich jak „Wenus czyli seks, kasa i przyjemność” czy „Poznaj i zakochaj się w swoim animusie, czyli rozkochaj się w swojej męskiej energii„. Autorka bloga ,,Jako w Niebie, tak i na Ziemi” oraz projektu ,,Dywinacja w służbie człowiekowi”, który ma na celu wykorzystywanie sztuk wróżebnych w doskonaleniu siebie. Najbardziej dumna ze zrozumienia i jednocześnie samodzielnego wyleczenia się z zespołu policystycznych jajników oraz insulinoopornosci, o czym opowiada w facebookowej grupie „Harmonijne hormony„.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.

[blog]
[blog]
[popup]
[popup]
[zmienswojezycie]
[zmienswojezycie]