Agnieszka Bera

Wszystko o turbanach, śpiewie i mudrach, czyli czym jest kundalini joga?

Często ludzie pytają, czym jest kundalini joga – czy nie jest dziwna i jednocześnie inna? W tym artykule obalamy mity na temat kundalini jogi.

Często ludzie pytają czym jest kundalini joga? Myśląc: kundalini widzimy kobiety w białych turbanach i mężczyzn z długimi brodami. Czy to nie jest dziwny i jednocześnie inny styl? W tym artykule obalamy mity na temat kundalini jogi!

Joga świadomości

Kundalini joga jest nazwana jogą świadomości dlatego, że praktykujemy ją tylko ze sobą.

Prowadzimy osobistą terapię.

Może się zdarzyć tak, że podczas praktyki zrobi nam się bardzo smutno lub będziemy odczuwać szczęście.

Jest to głównie spowodowane tym, że podczas praktyki oczyszczamy nasze ciało. Ważne jest, aby uwolnić swoje emocje i nie blokować ich.

Kundalini joga nie jest związana z żadną religią

Warto pamiętać, że kundalini joga nie jest związana w żaden sposób z religią czy sektą. Narzędzia, których używamy ćwicząc tę jogę mają służyć temu, aby ta praktyka była dla nas jak najbardziej przydatna.

zmień swoje życie z jogą

Z czym możemy się spotkać praktykując kundalini jogę?

  • Biały ubiór

Reprezentuje wszystkie kolory.

kundalini

Nasza aura, pole magnetyczne jest wzmocnione. Oczywiście tego pola magnetycznego nie widać, ale ludzie, którzy wokół nas przebywają czują naszą prezencję.

Nauczyciele jogi, ubierają się na biało, aby być jeszcze bliżej swoich studentów i stworzyć jak najlepszą aurę wokół siebie.

  • Turban na głowie

To już może wydać nam się dziwne i skojarzyć z jakąś religią.

Kundalini nie jest religią.

Dlaczego więc turban?

Podczas praktyki tracimy bardzo dużo energii. Jak wiemy z filozofii jogi, na czubku głowy znajduje się nasza siódma czakra, która łączy nas energetycznie z wszechświatem. Zakładając turban, zakrywamy naszą siódmą czakrę i zatrzymujemy tę energię w sobie na dłużej.

Kundalini Joga

Założenie turbanu podczas praktyki pomoże nam się również bardziej skoncentrować i skupić.

kundalini

  • Energia

Ludzie boją się praktykować kundalini jogę.

Konkretnie obawiają się tej energii, która płynie podczas praktyki.

Należy zaznaczyć, że nie ma w tym nic niebezpiecznego. Każda praktyka rozbudza w nas energię, a energia kundalini jest w nas uśpiona.

Gdy tylko rozbudzimy tę energię, działamy efektywniej i lepiej, tworzymy dobre rzeczy, które wpływają na nasze życie.

Nazwa kundalini joga nawiązuje do tego, że te ćwiczenia przyspieszają proces rozbudzenia energii kundalini.

Wszystko działa w sferze bezpieczeństwa, bez używania i rozbudzania się za pomocą środków chemicznych.

Możemy przygotować się na rozbudzenie energii kundalini poprzez medytację i ćwiczenia.

Wskazówki dla początkujących praktykę kundalini jogi

  • Mantry

Podczas praktyki używamy mantr, nie tylko po to, aby sobie pośpiewać czy się modlić (bo tak tego nie należy kojarzyć), ale dlatego, że podczas mantr dotykamy językiem naszego podniebienia, wypowiadamy sylaby, które stymulują nasz układ nerwowy.

Jedna mantra może sprawić, że się uspokoimy, a jeszcze inna rozbudzi w nas pozytywną energię.

  • Mudry

Inną rzeczą w kundalini jodze są też mudry, czyli to jak ustawiamy nasze ramiona, ręce, dłonie i palce.

Najbardziej znaną mudrą jest gijan mudra, kiedy dotykamy palcem wskazującym naszego kciuka.

  • Oddech

Kolejnym przykładem spotykanym w tym stylu jogi jest oddech oraz różne ćwiczenia oddechowe, które pomogą nam stymulować nasz układ nerwowy.

  • Kriya

Ta praktyka jest zbudowana jest z kriya, czyli zestawu ćwiczeń.

Nauczyciele jogi przekazują to swoim studentom, a sami nauczyli się tego od swoich nauczycieli.

Nowa Sesja: „Wstęp Do Kundalini Jogi”

📣Kundalini Joga jest idealna dla każdej grupy wiekowej❗️Składa się z technik, z których każdy może skorzystać, bez względu na wiek, czy sprawność fizyczną 👉 bit.ly/NowaSesjKundalini💥Nowa Sesja 😍 „Wstęp do Kundalini Jogi” już w Studio! Poczuj na sobie, jak Kundalini:✅ Oczyszcza, wzmacnia i rozwija na wszystkich poziomach: fizycznym, psychicznym i mentalnym. ✅Przygotowuje ciało i umysł do obudzenia oraz wzrostu potencjału mocy, twórczej inteligencji i świadomości, które znajdują się w każdym człowieku. ✅ Uczy technik „świadomej przytomności”, by pozostawać w zdrowiu, zyskać silny system odpornościowy, żywotne gruczoły, mocny układ nerwowy, dobre krążenie oraz świadomość skutków działań. Dołącz do Internetowego Studia PortalYogi i ciesz się codzienną jogą we własnym domu! 120 lekcji czeka na Ciebie każdego dnia! 👉 bit.ly/NowaSesjKundalini

Posted by PortalYogi on Wednesday, September 19, 2018

Czyli każda kriya została już wcześniej sporządzona i przekazywana dalej. Czyli np. jeżeli pracujemy z kriyą na otwarcie czakry serca, to powinna ona zostać przekazana w takiej samej kolejności przez każdego nauczyciela.

Nowość w Studio: „Wstęp Do Kundalini Jogi”

Głęboki oddech w jodze nazywany jest Pranayama. „Prana” oznacza życiodajną energię💮 a „Ayama” – ekspansję. 📣 Kundalini Joga koncentruje się m.in. właśnie na świadomym oddechu ➡️ bit.ly/OddechyW tym tygodniu zadbamy o 😍 połączenie oddechu i asan, a także a praktykę mudr i mantr dla życiowej harmonii. 🤔 Jeśli nie wiesz, na czym to polega, to mamy świetną sesję wprowadzającą! 🔥 „Wstęp do Kundalini Jogi” z Agnieszką Berą❗️ (Aga Yoga) pomoże Ci wejść na nowy poziom praktyki 🧘‍♀️Nowa sesja pomoże Ci zadbać o życiową energię🌻 👉Już 19.09.👈 w Internetowym Studio PortalYogi 💥➡️ bit.ly/Oddechy

Posted by PortalYogi on Monday, September 17, 2018

Mam nadzieję, że przybliżyłam Ci temat kundalini jogi i razem ze mną będziesz chciał ją praktykować.

Ta niesamowita praktyka, która naprawdę działa i przynosi bardzo szybkie rezultaty! Praktykują ją też znane osoby: Demi Moore, Madonna, David Duchovny, a w Polsce – np. Agnieszka Maciąg.

 


Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz – w stylu, na który akurat masz ochotę. Ciesz się 24-godzinnym dostępem do ponad 250 sesji i wyzwań z najlepszymi polskimi nauczycielami. Dołącz do Internetowego Studio PortalYogi studio Najbliżej Twojego Domu.

banner mini blog Internetowe Studio PortalYogi

Agnieszka Bera

Żyję moją pasją i kocham życie ♥
Nauczycielka kundalini jogi z Kopenhagi. Specjalizuje się w czakrach, uzdrawianiu wewnętrznego dziecka i w pokochaniu siebie. Pragnie podzielić się z Tobą wiedzą, jak dzięki jodze i medytacji stworzyć życie, które naprawdę chcesz i które pokochasz. Joga jest częścią jej życia, praktykuje od ponad 20 lat i uczy od ponad 15. Więcej znajdziesz na jej stronie.

Polecamy

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.