Ewa Wysocka

10 powodów, dla których warto zrobić kurs instruktora jogi

Szkolenie na nauczyciela jogi odmieni Twoje życie. Wiem, że to stwierdzenie może brzmieć jako ogromne oświadczenie, które też może nie tyczyć się wszystkich – ale jestem pewna moich odczuć – mówi Ali Washington, a my się z nią zgadzamy.

instruktor jogi

Szkolenie na nauczyciela jogi odmieni Twoje życie. Nawet, jeśli wcale nie planujesz uczyć.

Kurs instruktora jogi powinien być traktowany jako rodzaj wewnętrznej podróży. Na pewno będzie uczyć praktycznych umiejętności w jodze, jak dostosowanie i świadomość własnego ciała, aby pomóc uniknąć kontuzji. Jednak to, co ma do zaoferowania, idzie znacznie dalej niż przygotowanie fizyczne i to właśnie jest w tym niesamowite.

Nawet jeśli nigdy nie zamierzałeś uczyć, zachęcam do zapoznania się z moim top 10 powodów dla których powinieneś przejść kurs instruktora jogi.

Kurs instruktora jogi

Podczas szkolenia odkryjesz swoje ciało na nowo.

1. Nauczysz się nowych rzeczy o swoim ciele

Przez całe szkolenie dla nauczycieli jogi, zostaniesz przeprowadzony przez kilka „laboratoriów asan”, gdzie możesz wnikliwie przećwiczyć różne postawy i to w jaki sposób Twoje ciało je wyraża.

Nauczyłam się TAK wiele podczas tego treningu o mojej wyjątkowej fizjologii i dało mi to milion narzędzi do zaaplikowania w mojej regularnej praktyce. Teraz znacznie lepiej rozumiem to do czego jest skłonne moje ciało i jakie korekty powinnam zastosować w swojej praktyce, aby lepiej wykorzystać moje ciało.

2. Unikniesz obrażeń we wszystkich rodzajach aktywności

Wraz z nowo odkrytą świadomością ciała, będzie Ci o wiele łatwiej przejść przez życie bez urazów. Będziesz bardziej świadomie chodzić, biegać, jeździć na nartach i tak dalej. Będziesz w stanie lepiej przewidzieć zdolności Twojego ciała, a tym samym będziesz mógł pozostać silny i zwinny w codziennym życiu.

3. Odkryjesz swoją siłę

Podczas swojego szkolenia na nauczyciela jogi będziesz testowany; Twoja wola, zdolność do utrzymywania postawy, zdolność do skupienia się, zdolność publicznego występowania przed ludźmi – wszystko będzie wzmocnione i rozciągnięte. Zobaczysz, że dzięki treningowi staniesz się fizycznie silniejszy, ale też silniejszy psychicznie i emocjonalnie.

4. Nawiążesz nowe relacje

Nie ma nic co można porównać z doświadczeniem przejścia szkolenia dla nauczyciela jogi – a Ci, którzy spotykają się na treningu będą na zawsze trzymać specjalne miejsce w swoim sercu. Będziecie rozumieć siebie w bardzo wyjątkowy sposób i jest duża szansa, że na koniec kursu nawiążecie przyjaźnie, które przetrwają całe życie.

Kurs instruktora jogi

Podczas szkolenia pogłębisz swoją praktykę duchową jak i fizyczną.

5. Pogłębisz praktykę asan

To oczywiste – dbałość o szczegóły, dłuższe treningi i nowo odkryta świadomość dostosowania – to wszystko pomoże Ci przenieść Twoją praktykę na zupełnie nowy poziom. Jest duża szansa, że wyjdziesz z treningu z nowymi pozami o których nawet Ci się nie śniło.

6. Pogłębisz swoją duchową praktykę

Studiowanie Sutr Jogi, śpiewanie i praktyki medytacyjne, które zostaną wprowadzone do Twojego życia poprzez trening najprawdopodobniej pomogą przekształcić Twoją duchową praktykę. To są święte narzędzia, które można wykorzystać w codziennym życiu, które pomogą Ci się połączyć się ze sobą w głębszy sposób.

Bez względu na to jakie są obecnie Twoje duchowe praktyki, istnieje duża szansa, że będą one pogłębione przez Twój trening.

Kurs instruktora jogi

Dzięki warsztatom możesz zajrzeć głębiej w siebie ale i nauczyć się siebie wyrażać.

7. Dowiesz się nowych rzeczy o swoim umyśle

Zaczniesz dostrzegać więcej swoich wzorców myślowych w asanie, medytacji, w wykładzie, prezentacji i ta informacja pomoże Ci dostosować do swoich psychicznych dróg. Zyskasz lepsze zrozumienie, jak Twój umysł obecnie pracuje i będziesz w posiadaniu informacji, które pomogą Ci dokonać zmian w razie potrzeby.

Ogólnie rzecz biorąc, akt uświadomienia jest najpotężniejszym narzędziem transformacji.

8. Połączysz się z prawdziwą jaźnią w głębszy sposób

Poprzez uczenie się jak wyjątkowo działa Twoje ciało, jak działa Twój wyjątkowy umysł i przez pogłębianie praktyk duchowych, najprawdopodobniej odejdziesz z głębszym przekonaniem kim jesteś jako indywiduum. Pomoże Ci to wzmocnić Twoją pewność siebie w życiu codziennym i pomoże Ci poczuć się lepiej we własnej skórze.

9. Odkryjesz sztukę wyrażania siebie

Poprzez akt praktyki nauczania, dowiesz się, jak się komunikować i jak skuteczna jest ta komunikacja na zasadzie umożliwiania Ci wyrażenia tego, co chcesz wyrazić. Dzięki tej praktyce będziesz mógł rozwijać jeszcze lepsze umiejętności komunikacyjne, pozwalając na bardziej efektywne tłumaczenie niż inni swoich myśli i uczuć.

Kurs instruktora jogi

I co może najważniejsze – uwierzysz w swoje możliwości

10. Uwierzysz w swoje możliwości

Będą upadki, potyczki, bieganie po omacku. Nauczysz się sztuki podnoszenia w górę, śmiania się z tego i będziesz brnąć dalej. Będziesz wychodzić z treningu z nowym przeświadczeniem jak wiele można zrobić, jak daleko można się posunąć i jak niesamowite jest tu i teraz.

Co o tym sądzisz? Czy rozważasz przejście szkolenia dla nauczycieli? Jeśli już ukończyłeś taki kurs, czy którykolwiek z tych punktów odnosi się do Twojego doświadczenia? Pisz w komentarzach!

Zdjęcia autorstwa Project-ON wykonano podczas warsztatów z Basią Lipską w Studio Namaste Yoga w Poznaniu.

Źródło

Ewa Wysocka

Ewa jest założycielką PortalYogi i miłośniczką różnych form aktywności fizycznej. Poza jogą uwielbia bieganie i jazdę na rowerze, a zimą narty biegowe.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.