Portal Yogi

Joga Dobra Na Wszystko

Codziennie stajemy na głowie po to, by niewykonalne stało się realne. Gonimy, pędzimy… zielone czy czerwone światło, a cóż to za różnica? Często to nasze stawanie na głowie okupione jest chronicznym zmeczeniem, niewyspaniem czy zaniedbywaniem swoich potrzeb. Czy odwracanie świata do góry nogami musi nam się kojarzyć tylko i wyłącznie ze zrobieniem czegoś, co wykracza poza nasze możliwości? Zgodzę się na pewno z tym powiedzeniem: Joga dobra na wszystko.
W trakcie praktyki jogi też stajemy na głowie, ale ma na to zupełnie inny wymiar, a już na pewno nie jest obarczone pośpiechem i niewykonalnością. Salamba Sirsasana, czyli inaczej stanie na głowie, należy do grupy tak zwanych pozycji odwróconych i zwykło się ją nazywać „królową asan”. Tak zaszczytne miano zyskała dzięki swojemu szerokiemu wachlarzowi prozdrowotnemu, dlatego jej wykonywanie powinno stać się stałym elementem codziennej praktyki.
joga dobra na wszystko
Salamba Sirsasana jest nieco magiczna, ponieważ odwraca negatywne działanie grawitacji na nasze ciało, odżywia je i odmładza. Ten ostatni argument działa szczególnie motywująco na tych, którzy od początku zakładają, że asana ta jest za trudna i awykonalna.
Stanie na głowie zwiększa napływ krwi do mózgu, dzięki czemu szyszynka i przysadka poddane są wzmożonej symulacji. Wzrasta poziom hemoglobiny we krwi, poprawia się oddychanie i trawienie. Tak nietypowa, nazwijmy to, konfiguracja naszego ciała działa odprężająco na nasz układ nerwowy, poprawia prace serca, stymuluje układ immunologiczny. Leczy astmę, zapalenie zatok oraz górnych dróg oddechowych. Usuwa bóle głowy, uspokaja i gwarantuje dobry sen. Lista ta mogłaby być dużo dłuższa.

Nie stajemy na głowie za wszelką cenę

Róbmy to pod okiem doświadczonego nauczyciela, który krok po kroku wytłumaczy nam jak do pozycji wejść, trwać w niej i bezpiecznie z niej wyjść.
Spoglądanie na świat z innej perspektywy może być fascynującą przygodą na długo!

Portal Yogi

Praktykuj jogę gdzie chcesz i kiedy chcesz

PortalYogi to jedna z największych platform wymiany wiedzy, doświadczeń i inspiracji na temat jogi w Polsce. Powstała, aby pomóc Ci praktykować jogę bezpiecznie i efektywnie w domowym zaciszu. Samo Internetowe Studio PortalYogi, to efekt współpracy z czołowymi polskimi instruktorami jogi, którzy uczą jogi online.

Polecane Artykuły

Artykuły, które mogą Ci się spodobać.

Zapisz się do Newslettera!

Dołącz do naszej jogowej społeczności. Otrzymasz od nas darmowe materiały pomocne w praktyce jogi, cotygodniową inspirację oraz ekskluzywny dostęp do jogowych wydarzeń oraz promocji.